Rallye Bohemia vyhrál podeváté Jan Kopecký

 Rallye Bohemia vyhrál podeváté Jan Kopecký

zdroj: skoda-storyboard.com

Automobilový jezdec Jan Kopecký zvítězil podeváté v Rallye Bohemia a upevnil si vedení v mistrovství České republiky. Člen továrního týmu Škoda vyhrál o minutu a osm vteřin před Dominikem Stříteským, třetí byl Jan Černý. Dosavadní hlavní pronásledovatel Kopeckého v šampionátu Filip Mareš skončil čtvrtý.

Kopecký vykročil za třetím letošním triumfem v mistrovství republiky už v sobotní 1. etapě, na jejímž konci si vytvořil v čele takřka půlminutový náskok. Výrazně mu pomohlo i odstoupení hlavního rivala Václava Pecha. Úřadující šampion a obhájce loňského vítězství Pech měl před šestou rychlostní zkouškou náskok osm sekund, ale doplatil na technické potíže svého fordu a musel vzdát. Nedokončil již druhý podnik v sezoně.

Po jeho odstoupení Kopeckému, který tradiční soutěž jel i s tovární podporou Škody, nestálo nic v cestě za triumfem. Od té doby vyhrál zbývajících deset rychlostních zkoušek (11 celkově) a po devátém triumfu v Rallye Bohemia v kariéře se výrazně přiblížil osmému domácímu titulu. Tím by vyrovnal v historickém žebříčku právě Pecha.

Povedený závod odjel i jednadvacetiletý Stříteský, který se po sobotním třetím místě posunul ještě o příčku výš. Mareš doplatil na defekt v jedenácté rychlostní zkoušce a po ztrátě 38 vteřin se propadl z druhého místa na čtvrté. Přestože až do konce sváděl boj s třetím Černým, nakonec jej předstihnout nedokázal. Devětadvacetiletý závodník tak skončil poprvé v sezoně bez stupňů vítězů.

Pětici nejlepších uzavřel Bolivijec Marco Bulacia, jenž při svém debutu na českých tratích poskočil během dneška o dvě příčky vzhůru.

Další díl mistrovství ČR Barum Rallye ve Zlíně se uskuteční od 27. do 29. srpna.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This