Začala oprava silnice mezi Debří a Kosmonosy

 Začala oprava silnice mezi Debří a Kosmonosy

Foto: mb-net.cz

V pondělí 12. července začala chystaná oprava silnice první třídy číslo 38 mezi Debří a Kosmonosy. Úsek silnice by měl být uveden do provozu do tří měsíců od zahájení, celková stavba potrvá zhruba pět měsíců, nebude ale již vyžadovat omezení.

Opravovat se bude úsek mezi okružní křižovatkou silnice I/38 a silnice II/610 (ulice Josefodolská) u Debře a okružní křižovatkou silnice I/38 s třídou Václava Klementa v Kosmonosech. „V současné době se na povrchu komunikace vyskytují divoké, příčné, podélné a rozvětvené praskliny a drobné výtluky,“ uvedl Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic. Povrch je podle něj narušen i výspravami výtluků asfaltovým betonem.

Oprava se uskuteční postupně za provozu ve třech etapách. Vždy se tak bude v jednotlivých úsecích opravovat jedna polovina vozovky. Druhá polovina bude zachována pro provoz, který bude v této části řízen kyvadlově. Řidiči musí také počítat s tím, že v závislosti na postupu prací budou uzavírány jednotlivé místní komunikace, na které nebude možné ze silnice I/38 odbočit, nebo opačně z těchto komunikací na opravovanou silnici I/38 najet. V těchto případech bude nutné využít značené objízdné trasy vedené po komunikacích města,“ uvedl Buček.

První etapa

V první etapě od 12. 7. do 8. 9. bude na I/38 částečná uzavírka a úplné uzavírky se dotknou navazujících úseků ulic Ptácká, Josefodolská, Na Radouči  a na Radoučské spojce.

Druhá etapa

Druhá etapa bude od 9. 9. do 10. 10. na I/38 bude částečná uzavírka a vjezd z ulic Havlíčkova a Duhová nebude možný.

Třetí etapa

Ve třetí etapě od 12. 7. do 27. 8. bude na I/38 úplná uzavírka ve směru od České Lípy na Kosmonosy, v opačném směru bude uzavírka částečná.

Zdroj: ČTK

2 Komentářů

  • Proč se nedela na 3 směny za tohle už by měli někoho zastřelit to není normální

  • Proč v této době rozkopate další úsek??! To nemohlo počkat?! Stačí Zahrádky či Provodin…

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This