Ranní výpadek elektřiny v části středních Čech postihl desetitisíce odběratelů

 Ranní výpadek elektřiny v části středních Čech postihl desetitisíce odběratelů

Foto: Ilustrační

Rozsáhlý výpadek dodávky elektřiny zasáhl dnes před 8:00 část Středočeského kraje, zejména Mladoboleslavsko a Mělnicko, proud ale nešel například v Milovicích nebo Brandýse nad Labem. Podle mluvčí ČEZ Soni Holingerové byla příčinou porucha na vedení velmi vysokého napětí v rozvodně Čechy-střed. Zhruba půl hodiny byly bez proudu desetitisíce odběrných míst. Podle zjištění ČTK nezpůsobil výpadek v zasažených městech vážnější komplikace.

Reklama

V 7:52 došlo k poruše na vedení velmi vysokého napětí v rozvodně Čechy-střed v Mochově, proběhla kontrola, dodávky jsme kompletně obnovili do 30 minut, v 8:20 už byly obnovené,“ řekla Holingerová. Příčina poruchy podle ní není známá.

Výpadek byl zhruba patnáctiminutový, nemáme hlášené žádné zásadní potíže, určité komplikace způsobilo, že na hlavních silnicích se vypnuly semafory,“ řekla za město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav Kateřina Stránská. V podobných případech podle ní řeší dopravu městská policie. „Ale teď tam ani nestihli dojet,“ doplnila Stránská. Komplikace nezaznamenali ani v Mladé Boleslavi nebo Milovicích, zjistila ČTK od vedení měst.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This