Řidiči od soboty bez omezení projedou po I/16 mezi obcemi Obrubce a Obruby

 Řidiči od soboty bez omezení projedou po I/16 mezi obcemi Obrubce a Obruby

Foto: ŘSD

Řidiči od soboty bez omezení projedou po silnici I/16 mezi obcemi Obrubce a Obruby na Mladoboleslavsku. Skončí zde oprava 2,5 kilometru dlouhého úseku. Dosud je místo průjezdné kyvadlově. Po celkovém zprovoznění ještě budou pokračovat drobné dokončovací práce. Náklady přesáhly 40 milionů korun bez DPH, informoval Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic.

Reklama

Oprava silnice se týkala výměny všech asfaltových vrstev, tedy nejen povrchu, ale i spodních částí. „Rekonstrukce se dotkla i problémového místa na začátku obce Obrubce, kde docházelo k opakovaným propadům a poruchám komunikace. Tady byla kompletně vyměněna konstrukce vozovky a týkalo se to i podloží v celkové tloušťce jeden metr,“ popsal rekonstrukci Veselý.

Nový je na úseku také systém odvodnění, propustky jsou vyčištěné a krajnice doplněné. Kompletní je také dopravní značení.

Rekonstrukce začala loni v září. Do zimní přestávky stavbaři opravili více než polovinu úseku. Od dubna letošního roku práce pokračovaly na zbylé části, v místech od železničního přejezdu až po Obrubce.

Zdroj: ČTK

Reklama

1 Komentář

  • Jsou mnohem horší silnice, třeba ta která vede z Dolního Bousova k nově zrekonstruované křižovatce.To je hotový tankodrom.Nepochopili jsme proč se opravoval zrovna tento úsek. Jezdíme po něm každý den už řadu let. Asi se potřebovali utopit nějaké miliony.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This