Mladá Boleslav začne stavět cyklostezku z Bezděčína do Chrástu

 Mladá Boleslav začne stavět cyklostezku z Bezděčína do Chrástu

Foto: mb-net.cz

Mladá Boleslav začne do konce června se stavbou přes kilometr dlouhé stezky pro pěší a cyklisty mezi městskými částmi Bezděčín a Chrást. Radní v pondělí vybrali stavební firmu, která novou stezku za 16,8 milionu korun vybuduje. Většinu nákladů uhradí město z evropské dotace z programu Integrovaných teritoriálních investic (ITI). Magistrát o tom informoval na webu.

Reklama

Přípravné práce komplikoval zejména výkup pozemků, které měly 42 majitelů. „Nebylo jednoduché se majetkově domluvit, proto bych i touto cestou chtěl poděkovat všem majitelům,“ uvedl primátor Jiří Bouška (ANO).

Cyklostezka, která by měla být hotová do prosince, zahrne také propojení s dalšími cyklostezkami. Město už dříve uvedlo, že po dokončení chce navázat opravou sousední silnice.

Další cyklostezku chce magistrát vybudovat podél třídy Václava Klementa, v úseku od nákupního centra Bondy po křížení s ulicí 17. listopadu. Zahájení prací je podmíněné zahájením celkové rekonstrukce ulice, která je investicí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje. Do tendru na stavební práce v hodnotě přes 279 milionů korun bez DPH se mohly firmy hlásit do 6. června. Zakázky se nyní vyhodnocují.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This