Rozsvěcení vánočního stromu a zahájení Adventních trhů v Mladé Boleslavi

 Rozsvěcení vánočního stromu a zahájení Adventních trhů v Mladé Boleslavi

Foto: Mladoboleslavský vánoční strom pro rok 2020 / mb-net.cz

AKTUALIZOVÁNO – 25.11.:

Mladá Boleslav ruší adventní trhy, rozsvěcení stromu, jarmark i Mikuláše.S ohledem na nařízení vlády a aktuální epidemiologickou situaci přistoupilo město Mladá Boleslav ke zrušení všech předvánočních akcí. Neuskuteční se tak rozsvěcení vánočního stromu, které se mělo konat v neděli 28. listopadu, konat se nebudou ani podvečerní adventní trhy na Výstavišti. Stejně tak se ruší Mikulášské odpoledne, které mělo být 5. prosince, a Vánoční jarmark, který se měl konat 11. prosince na Českobratrském náměstí,“ uvedl magistrát města na svém webu.


V neděli 28. listopadu se bude v Mladé Boleslavi rozsvěcet vánoční strom. Ve stejný den dojde také k zahájení Adventních trhů na Výstavišti.

Rozsvěcení vánočního stromu

Krátký program jehož součástí mají být i hudební vystoupení začíná v 17 hodin. „Vedení města žádá návštěvníky, aby dodržovali potřebné rozestupy a měli nasazené respirátory. Akce se uskuteční jen v případě, že nedojde k dalšímu prudkému zhoršení epidemické situace v druhé půli tohoto týdne,“ uvedl magistrát na svém webu.

V Templu se ve stejný den konají od 14 do 18 hodin Adventní dílny. Děti se seznámí se zvyky v období adventu a Vánoc, vyzkoušejí si výrobu ozdob z korálků, malování magnetek, vánoční tvoření z papíru a přírodních materiálu, ukázky vyřezávání figurek  ze dřeva. Bude pro ně připravena také soutěž v lovení kapříků. Nejúspěšnější rybáři budou odměněni.

Zahájení Adventních trhů na Výstavišti

Za současných podmínek platí, že Adventní trhy se konat budou. V neděli 28. listopadu se můžete od 16 hodin těšit na jejich zahájení. Otevřené budou každý den od 16 do 20 hodin. Jejich součástí budou vánočně nazdobené stánky s různým zbožím i občerstvením, atrakce pro děti i dospělé i kulturní program.

Trhy budou zavřeny ve dnech 24. až 26. prosince.

V parku jsou již na svém místě dřevěné stánky a během středy se také začaly navážet hlavní atrakce včetně kolotoče, ruského kola a hvězdoletu.

K dispozici budou i projížďky kočárem s koňským spřežením po starém městě nebo jízdy na ponících. Stejné zůstává i vstupné, lidé za každou z atrakcí zaplatí 20 korun.

Návštěvníci se opět mohou těšit na řadu hudebních vystoupení všech žánrů, chybět ale nebudou ani divadelní představení pro děti.

Všichni účastníci jsou ale povinni dodržovat několik hygienických opatření. Kultura města Mladá Boleslav včera na sociální sítí upozornila na aktuální pravidla:

1) Vstup na obě místa (Rozsvěcení vánočního stromu a Adventní trhy) i nákup u stánků je bez omezení.

2) Konzumace pokrmů a nápojů přímo v místě konání je dovolena pouze osobám splňujícím ON (očkováni nebo po Covidu a dětem do 12 let.)

3) Návštěvníci akcí jsou povinni dodržovat rozestupy 1,5m a to i v čekacích zónách u stánků.

4) U každého stánku a na několika dalších místech bude k dispozici dezinfekce.

5) Budou-li v místě akce stoly a sezení, je povoleno maximálně 6 osob u jednoho stolu s výjimkou osob ze společné domácnosti.

Více informací o opatřeních

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This