SENIOR RESORT ŠTĚPÁNKA NA RÁDIU SIGNÁL

 SENIOR RESORT ŠTĚPÁNKA NA RÁDIU SIGNÁL

Na otázky redaktora rádia Signál, Luboše Dvořáka, odpovídal inženýr Bohumil Mach, zástupce investora Senior Resort Štěpánka a bytového družstva seniorů.

Redaktor Dvořák:

Říkal jsem, že se projekt úspěšně dostává do závěrečné fáze, nicméně je to tím, že máte stavební povolení, ale pojďme na úplný začátek. Než přišlo to stavební povolení, co všechno v tom projektu Senior Resortu Štěpánka se muselo udělat?

Senior Resort Štěpánka

Ing Mach:

My jsme do toho projektu vstoupili v okamžiku, kdy byl určitý záměr našich spolupracovníků a my jsme se tento záměr snažili se ukotvit do ekonomiky a do reálných možností, požadavků a potřeb společnosti a obyvatel v Mladé Boleslavi.

Redaktor Dvořák:

Řekne se seniorský Resort, co si pod tím můžeme všechno představit, je to čistě bydlení pouze pro seniory neboť těch projektů už známe za uplynulých desítek let mnoho. Jaký je tento typ?

Senior Resort Štěpánka

Ing Mach:

Projekt seniorského bydlení je ukotven nebo nastaven stanovami, je to pro občany České republiky a Evropské unie starší 18 let, nicméně užívat a bydlet v něm mohou pouze občané starší 50 let.

Redaktor Dvořák:

Takže senioři už v 50 letech?

Ing Mach:

Těžko říct, jestli jsme senioři, protože já taky jsem už starší a nepovažuji se úplně za tak starého, nicméně myslíme si, že projekt takto připravený by měl umožnit lidem v určitém věku se rozhodnout, přestěhovat a využívat těch možností, které v tom projektu jsou.

SENIOR RESORT ŠTĚPÁNKA

To znamená aktivně bydlet se svými vrstevníky, rozvíjet zájmovou činnost, případně bydlet ve svém bytě, když je potřeba, tak využít služeb. Prostě všechno je v rámci toho projektu na jednom místě, všechno, co klienti potřebují.

Redaktor Dvořák:

Můžeme tedy můžeme říci takové moderní slovo – komunitní bydlení. Komu to je určeno to už jsme si řekli, ale jak se do toho projektu můžeme zapojit. Já jsem na začátku řekl, že jste také zástupcem bytového družstva, tedy družstva seniorů, takže musíte být de facto členem, abyste se mohl zapojit do tohoto projektu?

Ing Mach:

Ano, je to formou bytového družstva. To znamená, že by se stal každý zájemce členem. Je to celkem jednoduché. Navštíví naše prodejní centrum společnosti RK DRINK, kde ho naši prodejci vybaví všemi potřebnými informacemi, které potřebuje a které jsou nezbytné pro vstup do bytového družstva.

Redaktor Dvořák:

Ten resort je výjimečný také tou lokalitou, jak byste ji charakterizoval nebo těm, kteří jsou přespolní, kteří neznají tak dokonale Mladou Boleslav.

Ing Mach:

Máme-li se na tu lokalitu podívat s trochu větším nadhledem, protože se zajímáme o další lokality v rámci České republiky, tak musím celkem zodpovědně říci, že tato lokalita je velmi výjimečná a jedinečná tím, jak je umístěna a možnostmi, které ta lokalita nabízí.

Klinika Dr. Pírka v Mladé Boleslavi - MLADABOLESLAV.cz

To znamená propojení s klinikou doktora Pírka, zařízením, které nabízí komplexní zdravotnické služby, které je v sousedství, které budeme propojovat, dále s městským bazénem a městským parkem Štěpánkou.

Městský bazén v Mladé Boleslavi

Bohužel není tolik míst v České republice a věřte nám, že jsme už objeli hodně lokalit, které by takovéto synergie a možnosti nabízely.

Park Štěpánka od Renaty Zemanové

Redaktor Dvořák: Kolik těch bytů v této lokalitě do budoucna bude?

Ing Mach:

Ve stavebním povolení máme 199 bytových jednotek plus komerční prostory potřebné pro poskytování zdravotních sociálních a jiných služeb.

Senior Resort Štěpánka

Redaktor Dvořák: A jak je to s obsazeností bytů a jaké byty tedy metrážově se jedná?

Ing Mach:

Tak v nabídce máme tři typy bytů 1+ kk, to jsou byty o velikosti cca 36 až 42 metrů čtverečních.Pak jsou byty 2+kk o velikosti 44 metrů čtverečních až 62 metrů čtverečních.A pak máme tam pár kusů jednotek 3+kk, ty jsou sedmdesát až osmdesát pět metrů čtverečních.

Senior Resort Štěpánka byt

Redaktor Dvořák:

A s tou obsazeností doposud, protože stavební povolení už máte a už se staví…

Ing Mach:

Jsme překvapeni, pozitivně překvapeni zájmem občanů v Mladé Boleslavi. Srovnáme-li to s jinými projekty bydlení, opravdu klasického bydlení v České republice, tak mít na začátku zahájení stavby více jak 50% obsazenost, to o něčem svědčí.

Senior Resort Štěpánka v Mladé Boleslavi

Redaktor Dvořák:

Kdy by se to mělo dokončit nebo alespoň první byty, kdyby měly být k nastěhování, jak to máte v plánu?

Ing Mach:

Předpokládáme dokončení celého komplexu najednou a dokončení projektu je naplánováno na druhou polovinu roku 2021.

SENIOR RESORT ŠTĚPÁNKA

Redaktor Dvořák:

Zásadní otázka, jak je to s financováním? Když to vezmeme velice zjednodušeně přijdu k vám do kontaktní kanceláře a řeknu dobrý den, já bych chtěl si u vás zajistit bydlení. Jsem-li tedy už členem družstva, jak jsme řekli v našem rozhovoru. Tak co k tomu tedy potřebuji?

Ing Mach:

Aby jste se stal členem družstva, tak je zapotřebí splnit určité náležitosti, formality a očekáváme od Vás, že v průběhu realizace výstavby zaplatíte 30% z celkové ceny.

Redaktor Dvořák: Takže mi stačí pouze třetina?

Ing Mach:

Stačí pouze 30 %, abyste získal ten příslušný byt, který jste si vybral, což si myslím, že je celkem zajímavé, nehledě k tomu, že člověk v určitém věku už má hůře dostupné financování, co se týká přístupu k úvěrům hypotečním úvěrům a tak dále. Tohle to všechno zajišťuje družstvo. To znamená, že Vy zaplatíte 30% a pak zbývající část můžete splácet v rámci měsíčních splátek po dobu 25 let.

Senior Resort Štěpánka

Redaktor Dvořák:

Mám-li nějakou nemovitost, může se to nějak ve financování odrazit?

Ing Mach:

Určitě, můžete nabídnout nemovitost přes naše prodejní centrum, bude příslušným způsobem zhodnocena a bude k tomu přihlédnuto v rámci uzavření členské smlouvy.

Redaktor Dvořák:

Takže jednoduchý příklad: Mám-li byt ve vlastnictví, ovšem je bariérový, tak můžu přes Vás prodat a získat bezbariérové bydlení ve vašem družstvu.

Ing Mach:

Přesně tak. V případě máte-li byt, můžete ten byt pronajmout a tady získat nové bydlení, komfortní se všemi službami.

Redaktor Dvořák:

Až se tam všichni nastěhují, budou tam nějaký čas bydlet, mohou vyvstat určité obavy, že by se z toho projektu stala do budoucna ubytovna?

Ing Mach:

To naprosto vylučujeme stanovami a tím, že je to družstvo. To znamená, že družstvo funguje úplně jinak na jiných principech než společenství vlastníků jednotek.

Senior Resort ŠtěpánkaRedaktor Dvořák:

Proč ten název Štěpánka, když to vlastně není v lesoparku Štěpánka?

Ing Mach:

V rámci budované sítě, nám se líbí ženská jména. Proto jsme dali jméno Štěpánka a shodou okolností Štěpánka je vedle park. Náš projekt je umístěn na okraji za sanatoriem klinika doktora Pírka. Určitě to není na místě Koliby.

Senior Resort Štěpánka

Redaktor Dvořák:

Co nabídnout ty nebytové společenské nebo zdravotní prostory tedy mimo ten prostor toho bydlení?

Ing Mach:

Seniorské bydlení je o službách. Služby představují lékaře geriatra, další zdravotní služby, které budou potřeba. Je zde zdravotnická odlehčovací péče pro případ, že by se klientům zhoršil přechodně zdravotní stav s 24 hodinovým zdravotnických ohledem. Je zde denní stacionář.

Senior Resort Štěpánka

Toto všechno doplňuje část společenská, multifunkční sál pro restauraci, vydávání stravy, klubovou činnost, kavárna individuální posezení.

SENIOR RESORT ŠTĚPÁNKA


Veškeré další informace naleznete na www.resortstepanka.cz a rádi Vás uvítáme na osobní jednání v kanceláři v našem prodejním centru realitní kanceláře DRINK na ulici Husova 325 v Mladé Boleslavi.

2 Komentářů

  • Dobrý den, mě by hlavně zajímla ceny těch bytů, nikde jsem ceník nenašla.
    Děkuji za odpověď.
    Lukavcova Lenka

    • Dobrý den, všechny informace naleznete na stránkách projektu http://www.resortstepanka.cz Pokud rozkliknete ve vrchní liště tlačítko APARTMÁNY, pod ním Výběr apartmánu, tak se Vám objeví jednotlivé budovy a rozpis apartmánů v nich, včetně cen. Když si nebudete vědět tak zavolejte panu Matějkovi tel 777 271 039, který má prodej na starost. Štěpánek

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This