Silničáři opravují nebezpečnou jiřickou zatáčku

 Silničáři opravují nebezpečnou jiřickou zatáčku

Silničáři opravují nebezpečnou zatáčku mezi Jiřicemi na Nymbursku a Benátkami nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Takzvaná jiřická zatáčka patří podle posudků dopravních expertů k nejrizikovějším místům na českých silnicích. Rekonstrukce si vyžádá 12,5 milionu korun, akce je spolufinancována z evropských fondů. Provoz je během prací řízený semafory, řekla dnes mluvčí krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

Zatáčka má nevyhovující naklopení oblouku a auta hlavně při vyšší rychlosti končila v poli. Problémy měli motoristé také za deštivého počasí.

Dělníci chtějí proto odkrojit část vozovky a posunutím silnice zrušit původní oblouk.Zatáčka se laicky řečeno narovná. Samozřejmě tam bude doporučená rychlost a bude potřeba ji dodržovat,“ uvedla Kučerová. Práce jsou podle ní naplánovány do září, je ale možné, že skončí dříve.

Na okrese Nymburk se jedná o jeden z nejrizikovějších úseků, co se nehodovosti týče,“ řekla mluvčí nymburské policie Petra Potočná. Přesnou statistiku však neměla k dispozici. Poukázala na to, že kolize se často obešly bez zranění a větší škody, řidiči je tak policii ani nehlásili.

Zatáčka mezi Jiřicemi a Benátkami má dokonce vlastní facebookové stránky, k dnešnímu dni je sledovalo 2870 lidí.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This