Silvestrovské oslavy proběhly bez vážnějších následků, hořela velká garáž v Řepově

 Silvestrovské oslavy proběhly bez vážnějších následků, hořela velká garáž v Řepově

ilustrační foto, zdroj: pozary.cz

Silvestrovské oslavy ve středních Čechách patřily počtem událostí ke klidnějším a obešly se bez vážných následků. Hasiči od silvestrovského rána do dnešních 07:00 zasahovali u 66 událostí, před rokem vyjížděli ke 111 událostem. Od půlnoci letos zasahovali u 17 požárů, většinou popelnic a odpadu, po půlnoci vyjížděli do Řepova na Mladoboleslavsku, kde hořela garáž u domu. Záchranáři ošetřili tři lidi zraněné zábavní pyrotechnikou. Zhruba o sto případů méně než loni řešila od silvestrovského do dnešního rána také policie. ČTK to zjistila od mluvčích hasičů, záchranářů a policie.

Reklama

„Od půlnoci jsme zasahovali u 26 událostí, z toho 17 požárů, většinou šlo o popelnice a odpad, v jednom případě hořelo auto a v 00:22 byl hlášen požár garáže v Řepově na Mladoboleslavsku,“ řekl ČTK mluvčí hasičů Jan Sýkora. Dům byl podle něj zcela zakouřený, jeho polovina je nyní neobyvatelná. Loni hasiči vyjížděli za 24 hodin od silvestrovského do novoročního rána ke 111 událostem.

Jako poklidné hodnotí novoroční oslavy záchranáři. „Od sedmé hodiny večer jsme vyjížděli k 12 pacientům, kteří se zranili v důsledku nadměrné konzumace alkoholu, ošetřili jsme tři pacienty zraněné od zábavní pyrotechniky a v péči jsme měli šest nezletilých pacientů s intoxikací alkoholem,“ uvedla mluvčí záchranné služby Monika Nováková. První výjezd v souvislosti se zábavní pyrotechnikou měla posádka z Kladna, 31letý muž si poranil zápěstí a ruku, po ošetření ho převezli do nemocnice v Kladně. Loni středočeští záchranáři za 12hodinovou směnu ošetřili osm pacientů se zraněním od pyrotechniky a 43 lidi s intoxikací alkoholem.

Policisté v regionu přijali za poslední den roku a novoroční ráno přes 470 oznámení, zhruba o 100 méně než za stejné období před rokem. „Od silvestrovského rána do půlnoci to bylo 308 oznámení, od půlnoci do dnešních 07:00 jich bylo 165,“ řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová. Policisté nejčastěji vyjížděli k událostem, které se týkaly narušení občanského soužití, rušení nočního klidu a menších požárů souvisejících s pyrotechnikou.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This