Škoda Auto dokončila poslední octavii, které chyběly výplně dveří

 Škoda Auto dokončila poslední octavii, které chyběly výplně dveří

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dokončila poslední vůz Octavia, kterému chyběly výplně dveří po lednovém požáru u dodavatelské společnosti Grupo Antolin. Poslední nekompletní octavii zaměstnanci dokončili 8. září, potřeba bylo dodělat na 27.547 vozů. Uvedl to dnes týdeník Škodovácký odborář.

Reklama

„Začali jsme vyrábět vozy bez výplní dveří. Zaměstnanci Grupa Antolin však dokázali s podporou zaměstnanců firmy Škoda znovu dodávat výplně do výroby již v polovině března. Kompletace odstavených vozů mohla naplno odstartovat začátkem června, kdy se u dodavatele rozjela výroba dostatečného množství výplní dveří jak pro běžící výrobu, tak pro repase,“ uvedl Škodovácký odborář.

Nekompletní vozy se dokončovaly jak na pracovištích uvnitř závodu, tak na externím pracovišti v Lysé nad Labem. „Přesto, že podmínky nebyly jednoduché, zejména komplikované nedostatkem dalších dílů, všichni zaměstnanci výroby, kvality, logistiky a nákupu pracovali naplno, za což jim patří naše velké poděkování,“ dodaly odbory.

Požár zachvátil výrobní haly Grupo Antolin v sobotu 29. ledna, hasiči ho zlikvidovali po 17 hodinách. Požár podle předběžných odhadů způsobil škodu přes miliardu korun. Byl to jeden z nejničivějších požárů v Česku. Doposud nejvyšší škodu – za čtyři miliardy korun – způsobil v roce 2015 požár areálu Unipetrolu v Záluží u Litvínova.

Požár průmyslových objektů firmy Grupo Antolin v Mladé Boleslavi z ledna 2022.
Požár průmyslových objektů firmy Grupo Antolin v Mladé Boleslavi z ledna 2022.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This