Škoda Auto otevřela novou Centrální pilotní halu, slouží pro vývoj

 Škoda Auto otevřela novou Centrální pilotní halu, slouží pro vývoj

Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto otevřela včera ve svém mladoboleslavském závodě takzvanou centrální pilotní halu. Slouží pro plánování, testy i stavbu předsériových vozů a přípravu zahájení sériové výroby. Celková výše investic dosahuje zhruba 20,4 milionu euro (asi 533 mil. Kč), informovala automobilka v tiskové zprávě.

Během vývoje nových modelů zde firma uskutečňuje rozsáhlé analýzy a vyrábí předsériové vozy. Tato auta jsou před zahájením výroby podrobeny testům ze strany technického vývoje a oddělení pro zajištění kvality. Budova kombinuje mimo jiné karosárnu, montáž, měřicí centrum a studio na podporu virtuální reality.

V poslední době jde o druhou investici automobilky do vývoje aut, nedávno otevřela centrum pro konstrukci testovacích vozidel a prototypů. Nová hala je připravena na elektromobilitu, k dispozici jsou zde dobíjecí místa a vhodná stanoviště pro montáž i pro technické zkoušky na elektrovozech.

“V rámci přípravy na náběh sériové výroby slouží pilotní hala jako rozhraní mezi oblastmi výroby a logistiky, technického rozvoje a zajišťování kvality. Provádíme zde přípravy nezbytné pro plynulý náběh výroby nových modelů,” řekl člen představenstva Michael Oeljeklaus.

interiéry, Centrální pilotní hala, M63, Škoda Auto, Mladá Boleslav

Odborníkům automobilky je v nové pilotní hale k dispozici samostatný malý závod na výrobu automobilů. Kromě robotických stanic, kde se kompletují karoserie, jdou zde také oddělení montáže a výstupní kontroly. K dispozici jsou navíc také zařízení pro virtuální realitu a 3D tiskárny. Systémy i procesy jsou navrženy tak, aby bylo možné uskutečnit veškeré nezbytné zkoušky i analýzy jak u vozů se spalovacími motory, tak u částečně či plně elektrifikovaných modelů.

Dvoupodlažní budova v areálu továrny je vysoká 22 metrů a zabírá plochu 12.142 metrů čtverečních. Aby bylo možné použít nejnovějších technologie pro montáž předsériových vozů v budoucnosti, je objekt koncipován tak, že bude možné dovybavit ho například flexibilními robotickými kabinami.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This