Mladoboleslavští policisté pomáhají při očkování a trasování kontaktů

 Mladoboleslavští policisté pomáhají při očkování a trasování kontaktů

Foto: Policie ČR

V souvislosti s šířením onemocnění covid-19 se zdravotnická zařízení potýkají s nedostatkem zdravotnického personálu. I proto se mladoboleslavští policisté aktivně zapojili do pomoci v boji s touto nákazou a v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi poskytují součinnost zdravotníkům při očkování.

Policie ČR s Klaudiánovou nemocnicí úzce spolupracuje dlouhodobě. Pomoc v rámci očkování proti onemocnění covid-19 oblastní nemocnice skutečně potřebuje. „Naše nemocnice se jako řada dalších potýká s nedostatkem personálu za běžné situace a během stávající pandemie je situace samozřejmě komplikovanější. Každá pomoc od nezdravotníků uvolní ruce našemu zdravotníkovi, který může vykonávat svoji odbornou práci,“ řekla hlavní sestra Klaudiánovy nemocnice Zuzana Hanková.

Mladoboleslavští policisté již třetím týdnem vypomáhají v rámci výkonu služby v této nemocnici jako administrátoři při očkování zdravotníků. V příštím týdnu od 25. ledna budou pomáhat při očkování veřejnosti v Domě kultury rovněž jako administrátoři.

Další dva mladoboleslavští policisté pomáhají Krajské hygienické stanici Středočeského kraje s trasováním. Jejich úkolem je kontaktovat nově pozitivní případy covid-19 v nařízené izolaci. Telefonicky u těchto osob zjišťují, s kým mohl vzniknout v poslední době rizikový kontakt a následně navazují hovor i s možnými rizikovými osobami, kterým bude nařízena karanténa a bude jim vystavena žádanka na odběry.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This