Škoda Auto pomáhá v boji proti pandemii na několika frontách

 Škoda Auto pomáhá v boji proti pandemii na několika frontách

Zdroj: www.skoda.cz / Michal Čížek

100 vozů Octavia pro zdravotníky a pracovníky sociálních služeb

Škoda Auto daruje zdravotníkům a pracovníkům sociálních služeb 100 vozů Octavia v hodnotě 85 milionů Kč.
Žádat o ně mohou do konce dubna přes web Nadace pro rozvoj občanské společnosti.
Během pandemie koronaviru sázíme ve Škodě na rychlou, nekomplikovanou a efektivní pomoc. Podporujeme všechny, kteří jsou nyní odkázáni zejména na terénní služby, uvedl předseda představenstva Bernhard Maier.
Prostřednictvím své carsharingové platformy HoppyGo Škoda dále poskytuje více než 200 vozů humanitárním organizacím, obcím i dobrovolníkům.
Škoda DigiLab zase bezplatně zajišťuje pohyb lékařů a zdravotnického personálu v Praze za pomoci 150 elektrických skútrů z vozového parku carsharingové platformy BeRider.

Respirátory, roušky i ochranné štíty

Škoda Auto darovala v pátek 17. dubna Klaudiánově nemocnici celkem 309 ochranných štítů, které vytiskla na 3D tiskárnách. Nejedná se originální vzor automobilky – převzat byl od firmy Prusa Research, kterou logistika Škody při distribuci ochranných štítů podporuje.
Škoda Auto tak efektivně využívá volné kapacity svého vývojového oddělení v Česaně, na učilišti a na některých dalších tiskařských zařízeních v závodě.
Dále automobilka ve svém technickém vývoji vyrábí taktéž pomocí 3D tiskáren díly pro certifikované respirátory kategorie FFP3.
Trainees a zaměstnanci Škody zase pomáhají humanitární organizaci se šitím textilních roušek.

Zaměstnanecká sbírka na podporu nemocnic

Vedení Škody a odborů Kovo chce také motivovat zaměstnance automobilky k finanční podpoře Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a v Semilech.
V příštích dnech bude spuštěna transparentní zaměstnanecká sbírka.

Každý den, kdy výroba stojí, přichází firma o 326 milionů korun

Škoda v současnosti kvůli epidemii ve svých třech závodech v ČR nevyrábí. Výrobu přerušenou 18. března chce obnovit 27. dubna.
Každý den, kdy výroba stojí, firma podle odborů přichází o 12 milionů eur, tedy asi 326 milionů Kč. Celkově se letos propad automobilové produkce v Česku odhaduje na více než 20 procent.

Škoda a další tuzemské automobilky mimo jiné od státu žádají uvolnění pravidel pro zahraniční pracovníky, tzv. pendlery, kterých má jen Škoda kolem 3000. Automobilky také po vládě požadují prodloužení platnosti programu Antivirus minimálně do 3. čtvrtletí letošního roku a zrychlení procesu vyměření a vrácení nadměrných odpočtů DPH, včetně možnosti poskytovat zálohy na nespornou část odpočtu DPH. Vláda by také měla urychlit spuštění programu půjček a záruk na komerční účely i pro firmy nad 250 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK, mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This