Škoda Auto se stala nekuřáckou společností

 Škoda Auto se stala nekuřáckou společností

Škoda Auto se od 1. září stala zcela nekuřáckou společností. Zákaz kouření platí ve všech areálech a provozech. Automobilka tak navazuje na rozsáhlá hygienická opatření, která firma zavedla v zájmu ochrany zdraví zaměstnanců během pandemie nemoci covid-19. Uvedla společnost v tiskové zprávě.

Postupné omezování kouření probíhá v automobilce již více než dvacet let a týkalo se zprvu jak veškerých vnitřních prostor, tak následně i řady venkovních prostranství. Po vypuknutí pandemie covid-19 přistoupila Škoda Auto k více než 80 hygienickým opatřením proti šíření nákazy, mezi které patřil i plošný zákaz kouření.

Zrušeny jsou kuřácké koutky a místa pro kuřáky ve všech areálech automobilky Škoda Auto. Opatření pro vytvoření nekuřáckého pracovního prostředí byla přijata ve spolupráci s Odbory KOVO a podle automobilky je cílem zajistit příjemnější práci všem zaměstnancům, z nichž většina nekouří a zároveň co nejvíce ochránit zdraví všech.

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Thomas Schäfer již dříve uvedl: „Naší nejvyšší prioritou je co nejlépe chránit zdraví našich zaměstnanců. Opatření proti covidu-19 tvoří vhodný základ, na kterém nyní stavíme. Dalším logickým krokem je, že se staneme nekuřáckou společností. Díky tomu budeme motivovat naše zaměstnance k udržitelnějšímu, a především zdravějšímu životnímu stylu, odbouráme případné bariéry mezi kuřáky a nekuřáky a snížením množství odpadu také přispějeme k ochraně životního prostředí.“

Nekuřácký režim se týká všech závodů a provozů v České republice, v indických závodech v Púně a Aurangábádu byl zákaz kouření zaveden již dříve.

1 Komentář

  • Tak to byla největší blbost jakou mohli udělat, když už se lidi naučili chodit na kuřácká místa,tak teď se zase bude kouřit všude ,ale hlavně že budeme světový 🤔😠

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This