Polští policisté se opět zařadili do hlídek v Mladé Boleslavi

 Polští policisté se opět zařadili do hlídek v Mladé Boleslavi

První školní den dorazili do Mladé Boleslavi polští policisté, kteří už “tradičně” posílí hlídky státních policistů. “Velmi nás to těší, že tu budeme. Je to pro nás nová a zajímavá zkušenost. Navíc si zlepšíme i český jazyk,” uvedl jeden z polských policistů Bartoloměj Duraj.

Jak uvedl ministr vnitra Jan Hamáček, policisté jsou v Mladé Boleslavi už počtvrté. “Začínali jsme s kolegy jak z Polska, tak i ze Slovenska. Teď tu už ale máme jen polské policisty. Zkušenosti nám jasně říkají, že přítomnost zahraničních policistů je jednoznačně pozitivní. Minule řešili polští policisté desítky případů se svými krajany,” uvedl Hamáček.

Polští policisté budou zařazeni do smíšených hlídek hned od 1. září a zůstanou zde až do konce října.Budou se pohybovat například v obchodních centrech, dále pak na ulicích v místech, kde je větší množství osob a podobně. Velkým přínosem pro nás je to, že polští policisté působí velmi dobře ve vztahu k polské komunitě. Zlepšují komunikaci, působí jako mediátoři i působí preventivně,” řekl dále ředitel Policie ČR Mladá Boleslav Marek Jirouš. Ředitel středočeských policistů Václav Kučera doplnil, že věří, že tato spolupráce bude pokračovat i v následujících letech.

I když pro polské policisty je to nová a velmi užitečná zkušenost, jejich rodiny ale dvouměsíční odloučení moc nevítali. “Nebylo veselo,” dodal s úsměvem policista Bartoloměj Duraj.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This