Škoda Auto začala v Mladé Boleslavi vyrábět modernizované modely Scala a Kamiq

 Škoda Auto začala v Mladé Boleslavi vyrábět modernizované modely Scala a Kamiq

Škoda Scala / Foto: Škoda Auto

Škoda Auto začala v mladoboleslavském závodě s výrobou modernizovaných verzí dvou modelů, a to kompaktního hatchbacku Scala a městského SUV Kamiq. Od roku 2019 vyrobila automobilka přes 837.000 vozů obou modelů. U autorizovaných partnerů Škoda Auto budou k dispozici od února. Automobilka o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Reklama

Scala byla prvním modelem značky Škoda, který byl uveden na trh v našem současném designovém jazyce. Nyní jsme oba modely posunuli na další úroveň a stanovili nové standardy v kompaktní třídě – zejména pokud jde o asistenční systémy,“ uvedl člen představenstva Škody pro výrobu a logistiku Andreas Dick. Vozy jsou vybaveny řadou asistenčních systémů, z nichž některé jsou běžně spojovány s vozy vyšších tříd. U obou modelů automobilka zvýšila využití udržitelných materiálů.

Škoda Kamiq / Foto: Škoda Auto

Od představení obou modelů v roce 2019 automobilka vyrobila přes 260.000 vozů modelu Scala, loni jich bylo víc než 56.000. Vozů Kamiq Škoda Auto dosud vyrobila přes 576.000, loni přesáhl počet 107.000 kusů. Podle automobilky je tak nejprodávanějším SUV značky.

Oba modely mají v nabídce Matrix-LED světlomety, upravené přední a zadní nárazníky, disky kol a masky chladiče. Nabídka asistenčních prvků, které se obvykle vyskytují pouze ve vozech vyšších tříd, byla rozšířena o funkci Front Assists s prediktivní ochranou chodců a Lane Assist, asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu.

Oba modely jsou v prodeji na více než 60 trzích světa. Nové modernizované modely budou u autorizovaných partnerů Škoda Auto v Česku k dispozici od února.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This