Středočeský kraj chce v Bělé pod Bezdězem postavit Svět záchranářů

 Středočeský kraj chce v Bělé pod Bezdězem postavit Svět záchranářů

Foto: Svět záchranářů v Karlových Varech / svetzachranaru.cz

Výcvikový areál Svět záchranářů, jehož zamýšlená stavba na Nymbursku vyvolala kritiku od ochránců přírody, chce nově Středočeský kraj postavit na svých pozemcích v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku. Proti stavbě areálu u Lysé nad Labem se zvedl odpor, ochranáři upozorňovali, že v místě je mokřad se vzácnými druhy rostlin a živočichů. Kraj po vlně protestů tyto pozemky vyhodnotil jako nevhodné, informovala v tiskové zprávě Helena Frintová z krajského úřadu.

Cvičiště, které má školáky i dospělé připravovat na krizové situace, proto chce kraj nově umístit v Bělé pod Bezdězem. „Vlastníkem těchto pozemků je Středočeský kraj a již nyní zde existuje i část infrastruktury využitelné pro provoz výcvikového areálu,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Vedení Lysé s kritikou nesouhlasilo, považuje situaci za zpolitizovanou. Kritika podle radnice Lysé nad Labem ohrožovala i stavbu obchvatu, který do mokřadu částečně zasahuje. Město lokalitu považuje za druhotný mokřad. Za část zničenou stavbou obchvatu chce radnice zajistit náhradní biotopy. Vybudování Světa záchranářů považovalo město za přínosné.

Více o Světě záchranářů

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This