Toi Toi Cup: V sobotu v Mladé Boleslavi začne Český pohár cyklokrosařů

 Toi Toi Cup: V sobotu v Mladé Boleslavi začne Český pohár cyklokrosařů

Foto: cyklokros.cz

Dvěma závody v Mladé Boleslavi a na Holých Vrších začne o víkendu Český pohár v cyklokrosu. Seriál Toi Toi Cup bude stejně jako v minulém ročníku čítat sedm dílů a vyvrcholí v Kolíně 12. prosince. Všechny závody jsou zařazené do kategorie C2.

Pojede se na klasické trati, kde se jelo mistrovství Evropy 2013 a republikový šampionát 2018. Jde o rovinatou trať, ale všichni ví, že když zaprší, tak je to těžké. K dnešku máme kolem 370 přihlášených závodníků, přiblížil ředitel mladoboleslavského závodu Antonín Ungerman.

Okruh v blízkosti lesoparku Štěpánka u firmy Compaq měří 2720 metrů. První kategorie vyrazí na start v 9:40, hlavní závod mužů startuje ve 14:30, ženy vyrazí na okruh ve 13:25.

Navzdory koronavirové krizi by neměl být pohár v ohrožení. „Mluvil jsem se všemi pořadateli. Chceme závody pořádat za každou cenu, i kdybychom to museli dělat bez diváků,“ uvedl předseda komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky Petr Balogh na včerejší tiskové konferenci.

Po úvodních dvou podnicích se 52. ročník poháru pojede v Hlinsku (17. října), Jičíně (28. října), Rýmařově (17. listopadu), Čáslavi (5. prosince) a v Kolíně. Celkový vítěz seriálu získá i tentokrát 30 tisíc korun, nejlepší žena si odnese 14 tisíc.

Prvenství v elitní mužské kategorii obhajuje nejlepší domácí cyklokrosař posledních let Michael Boroš. Minulá sezona nebyla zrovna moc úspěšná, patřila k těm nejhorším, které mám za sebou. O to větší chuť a motivaci mám do té sezony stávající. Udělal jsem toho v tréninku hodně přes jaro a léto, tak věřím, že se to projeví,“ přál si Boroš.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This