V Mladé Boleslavi roste obliba sdílených kol

 V Mladé Boleslavi roste obliba sdílených kol

Foto: nextbikeczech.com

V Mladé Boleslavi roste obliba sdílených kol, které slouží pro rychlejší přepravu po městě. Bývalého provozovatele Rekola nahradil v květnu po výběrovém řízení Nextbike, jeho aplikaci nyní používá v Mladé Boleslavi přes 5000 lidí a další přibývají.

Roste také počet výpůjček kol. V srpnu jich bylo téměř 20.000 a ze statistik vyplývá, že konečné zářijové číslo bude výrazně vyšší. Ukazuje se, že postupné propojování cyklostezek po našem městě má smysl a pro naše obyvatele jsou sdílená kola vyhledávanou alternativou při výběru typu dopravy,” řekl náměstek primátora Jiří Bouška. Oproti loňsku jde podle něj o nárůst o zhruba 50 procent.

Podle smlouvy, kterou má město s Nextbikem, by měl provoz stát ročně 1,8 milionu,” řekla Charousková. Provoz ale částečně dotuje místní automobilka Škoda Auto, která lidem platí prvních 15 minut jízdy, uživatelé ji tak mají zdarma. Za tuto dobu se dá projet téměř celé město. Devadesát procent jízd se vejde právě do čtvrt hodiny zdarma.

Oficiální stanice pro kola jsou také v Kosmonosech a Řepově, obě obce na provoz sdílených kol přispívají. Pro službu je určeno 140 kol a deset elektrokol.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This