V areálu Betonárka Radouč postupně vzniká nový moderní skatepark

 V areálu Betonárka Radouč postupně vzniká nový moderní skatepark

Foto: Antonín Kloubek – visualplanet.cz

V Mladé Boleslavi pokračuje výstavba další části budoucího volnočasového areálu Betonárka Radouč, která roste v sousedství před rokem otevřeného pumptracku. V této fázi zde vzniká moderní skate plaza, která z části skateboardistům simuluje ulici, její další částí pak bude betonová vana, takzvaný pool. Má jít o nejmodernější typ skateparku, který nabídne i oblíbené překážky, nejrůznější zábradlí, schody, kovové hrany a podobně. Výstavba probíhá podle harmonogramu a skončí ještě v letošním roce.

Reklama

„Tento betonový areál bude určen především pro skateboard, ale zároveň pro kola, inline a koloběžky, jedná se o adrenalinové sporty. Finální povrch bude úplně vyhlazený beton. Skatepark bude určitě volně přístupný s tím, že návštěvníci budou muset dodržovat provozní řád,“ uvedl zastupitel, předseda sportovní komise a propagátor adrenalinových sportů Štěpán Neuman. Šedý betonový areál bude doplněn barvami.

Foto: Antonín Kloubek – visualplanet.cz

Investici s náklady kolem 20 milionů korun zajišťuje město ze svého rozpočtu a bez jakýchkoliv dotací.  „Navazujeme tím na etapu pumptracku, který zde byl vybudován minulý rok. Podle počtu dětí, které sem chodí, je vidět, že ta investice má smysl,“ řekl náměstek Bouška. Pokud se podaří najít peníze v rozpočtu na příští rok, bude pokračovat v roce 2024 výstavba další části areálu.

Foto: Pavel Šubrt – mb-net.cz
Zástupci města a stavby v areálu Betonárky Radouč. Foto: Pavel Šubrt – mb-net.cz
Foto: Štěpán Neuman

V další etapě je pak v plánu ještě jedna betonová vana, která má být zastřešená tak, aby ji bylo možné využívat i za nepříznivého počasí. Do budoucna by zde měla vzniknout i dětská hřiště, workout, parkourové hřiště a tak dále. Cílem je vytvořit zde široké spektrum vyžití pro obyvatele nedalekého sídliště.

Foto: Antonín Kloubek – visualplanet.cz

Areál bývalé betonárky v severní části města je v sousedství přírodní památky Radouč, nedaleko jsou také nedávno obnovená dětská hřiště a celá tato oblast má velký potenciál jako sportovní a odpočinková zóna pro všechny generace v blízkosti největšího mladoboleslavského sídliště a zároveň příměstské části Debř.

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This