V Klaudiánově nemocnici pokračuje revitalizace pavilonu

 V Klaudiánově nemocnici pokračuje revitalizace pavilonu

Foto: mb-net.cz

Deset měsíců se v mladoboleslavské nemocnici intenzivně pracuje na poslední etapě revitalizace a modernizace pavilonu č. 4. Stavební práce nezastavila ani pandemie koronaviru.

Jako první byly dokončeny ambulance rehabilitačního oddělení, následovala lůžková část zmíněného oddělení, která ale v tuto chvíli slouží jako covidové oddělení. Stavba nadále pokračuje v dalších patrech. Téměř před dokončením je budoucí hematologický stacionář, dvě patra budoucího oddělení následné péče čekají ještě měsíce intenzivních prací.

Stěhování oddělení následné péče

K nejzásadnější změně dojde přestěhováním právě oddělení následné péče, které nyní sídlí v ulici Na Celně a čítá 51 lůžek. Jak již dříve řekl předseda představenstva nemocnice Ladislav Řípa, přesunutím tohoto oddělení do areálu nemocnice dojde k zefektivnění poskytované péče, omezení transportu pacientů sanitkou na vyšetření do nemocnice.

Hematologický stacionář doposud neměl vlastní prostory

Další novinkou bude hematologický stacionář hematologicko-transfuzního oddělení. Ten byl zřízen v mladoboleslavské nemocnici již v roce 2008, ale doposud neměl vlastní prostory. V současné době je hematologická léčba aplikována na interním oddělení.

Vybudování stacionáře umožní nemocnici rozšíření portfolia centrových léčiv, která jsou na tomto oddělení podávána. Oddělení bude také moci ošetřit větší počet hematoonkologických pacientů, kteří vyžadují aplikaci chemoterapie.

Foto: mb-net.cz

Pavilon č. 4 byl vybudován v 80. letech 20. století. Jedná se o panelovou stavbu, jejíž stavebnětechnický stav je dnes už zcela nevyhovující. Budova nesplňuje požadavky moderní budovy zdravotnického zařízení. Navíc byla téměř čtyři patra této budovy vystěhována po dostavbě nové interny.

Do současnosti v budově fungovalo rehabilitační oddělení, kožní ambulance, oddělení zdravotních pojišťoven, personální a mzdové. Také zde sídlila dětská skupina Žabičky pro děti zaměstnanců nemocnice. Ta byla v loňském roce přesunuta do opravených prostor v budově nemocnice v ulici Boženy Němcové.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This