Ve Škoda Auto pokračuje testování zaměstnanců na covid-19

 Ve Škoda Auto pokračuje testování zaměstnanců na covid-19

Škoda Auto v souladu s vládním nařízením plošně testuje pracovníky pomocí samotestování. Jenom v pondělí bylo ve třech závodech automobilky v ČR a v administrativním zázemí v Praze otestováno 16 000 pracovníků, podíl pozitivních případů byl 0,7 procenta. Vyplývá to z informací pro zaměstnance, které má ČTK k dispozici.

Údaje vycházejí z výsledků antigenních samotestů na pracovišti. Všichni pozitivní zaměstnanci jsou následně testováni metodou PCR, která má potvrdit výsledek antigenního testu. Údaje tedy mohou být ještě zpětně upřesněny.

Škoda Auto zaměstnává téměř 39.000 lidí, z toho v Česku asi 34.000. Jde o kmenové zaměstnance, kromě nich v automobilce pracují i agenturní pracovníci.

Již několik měsíců také nabízí zaměstnancům zdarma jak PCR, tak antigenní testy. Nedávno uvedla, že bude zaměstnancům nově rozdávat respirátory FFP2 podle jejich potřeb. Na všechna protiepidemická opatření dosud vynaložila přes miliardu korun.

Kromě toho je Škoda Auto připravena začít plošně očkovat zaměstnance, pokud vláda uvolní vakcínu a firma si ji bude moci zakoupit. Má registrované vlastní očkovací centrum a spustila předregistrační systém pro očkování.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This