V Mladé Boleslavi má vzniknout nová základní speciální škola

 V Mladé Boleslavi má vzniknout nová základní speciální škola

Foto: Ilustrační

Středočeský kraj chce postavit v Mladé Boleslavi základní speciální školu. Škola by se mohla začít stavět na podzim roku 2023, dokončena by pak byla do dvou let. Bezúplatný převod pozemku města do vlastnictví kraje v pondělí schválili zastupitelé Mladé Boleslavi.

Reklama

Středočeský kraj vlastní pozemky v sousedství toho, který na ně bezúplatně převádíme. Záměr vybudovat zde základní školu speciální velmi vítám, protože obdobné zařízení zde sice funguje, ale jeho kapacita je nedostatečná,“ uvedl primátor Raduan Nwelati.

Základní škola Mladá Boleslav, která v místě budoucího objektu funguje od roku 1998, se dlouhodobě potýká s nedostatečnou kapacitou. Do školy dochází žáci s mentálním postižením i s kombinovanými vadami – s tělesným či smyslovým postižením, s vadami řeči, autismem nebo epilepsií. „Naše škola sídlí ve třech naprosto nevyhovujících pronajatých prostorech. Mnoho let usilujeme o vybudování nových adekvátních prostor pro žáky se středně těžkým mentálním a těžkým mentálním postižením, kombinovanými vadami a poruchou autistického spektra. Jsem rádi, že město vyšlo vstříc našemu zřizovateli a odsouhlasilo bezúplatný převod pozemku,“ uvedla ředitelka Základní školy Mladá Boleslav Gabriela Solničková.

Město bezúplatně převedlo pozemek na Středočeský kraj. Foto: mb-net.cz

V případě dodržení termínů by mohl mít kraj podle mluvčího Davida Šímy začátkem roku 2023 stavební povolení. „Následovat bude vypsání veřejné zakázky na dodavatele. Zahájení realizace stavebních prací se v případě hladkého průběhu předpokládá na podzim 2023, samotná realizace by měla trvat dva roky,“ doplnil.

Středočeský kraj zřizuje v letošním školním roce 30 základních škol pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, navštěvuje je přes 1800 žáků. V Mladé Boleslavi má také speciální školu v ulici Na Celně, ta zahrnuje mateřskou, základní a střední školu, součástí je i dětský domov.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This