V Mladé Boleslavi najelo auto do lidí. Tři lidé jsou zranění

 V Mladé Boleslavi najelo auto do lidí. Tři lidé jsou zranění

V úterý večer najelo auto v Mladé Boleslavi před 11. bránou automobilky Škoda Auto ve vysoké rychlosti do lidí. Tři lidé jsou podle policie zranění, jedna žena vážně. Řidiče vozu zadržela policie, řekla její mluvčí Lucie Nováková. Pravděpodobnou příčinou byla podle policie zdravotní indispozice řidiče, policie i přes to zahájila úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení.

Nehoda se stala před 22:00. „Řidič osobního vozidla Volkswagen Passat z dosud nezjištěných příčin vjel ve vysoké rychlosti do skupiny chodců, a to přímo u 11. brány automobilového výrobního podniku,“ řekla Nováková.

Foto: PČR
Foto: PČR

Ženu s těžkým zraněním vrtulník přepravil do pražské nemocnice. Auto jí mělo přimáčknout k oplocení areálu. „Osoba utrpěla vážná mnohočetná poranění. Byla u ní nutná intenzivní lékařská péče, kolegové z pražské letecké záchranné služby ji převezli do Ústřední vojenské nemocnice v Praze,“ řekla mluvčí záchranné služby Effenbergerová.

Další dva muže převezla podle policie záchranná služba do mladoboleslavské nemocnice, podle Effenbergerové ale záchranáři do nemocnice převezli pouze jednoho. „Utrpěl lehká zranění,dodala Effenbergerová.

Pravděpodobnou verzí je zdravotní indispozice řidiče

Podle Novákové řídil auto dvaačtyřicetiletý muž. „Lékaři ho v nemocnici v Mladé Boleslavi vyšetřili a poté byl umístěn do policejní cely. Přítomnost alkoholu u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou, nebyl ani pod vlivem omamných a psychotropních látek,“ uvedla Nováková.

Velmi pravděpodobnou verzí je zdravotní indispozice řidiče, nicméně přesnou příčinu i další okolnosti dopravní nehody šetří mladoboleslavští kriminalisté,“ dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK


Senior Resort Štěpánka v Mladé Boleslavi hlásí přes 90% obsazenosti

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This