Situace v Klaudiánově nemocnici se zlepšuje. Hledají se ale dárci krve

 Situace v Klaudiánově nemocnici se zlepšuje. Hledají se ale dárci krve

Situace v nemocnici v Mladé Boleslavi v souvislosti s koronavirem se zlepšuje. Řada oddělení se vrací k běžnému provozu. Nemocnice začíná obnovovat plánované operace, kvůli tomu nyní hledá dárce krve, řekla mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Každým dnem klesá počet hospitalizovaných pacientů,“ uvedla. Včera v 8:00 bylo v mladoboleslavské nemocnici 219 pacientů, z toho jich bylo 19 hospitalizovaných kvůli onemocnění covid-19. Z nich čtyři pacienti s koronavirem leží na ARO, dva na JIP.

Pro pacienty s covidem nyní nemocnice využívá ARO, internu ve druhém patře, některá JIP lůžka na interně a oddělení následné péče, které se nachází Na Celně. „Postupně se obnovuje provoz ortopedie a rehabilitačního oddělení. Tato oddělení již prošla potřebnou epidemiologicko-hygienickou obnovou tak, aby mohla fungovat svému původnímu účelu,“ uvedla Kopalová. Oddělení bylo nutné vydezinfikovat a vymalovat.

V současné době chybí nemocnici 52 zaměstnanců, z toho 27 sester. Šest lidí z celkového počtu má nyní covid. „V tuto chvíli nám pomáhají čtyři vojáci, předpokládáme, že se jedná v tuto chvíli o poslední výpomoc. Sloužit u nás budou do 9. května,“ uvedla Kopalová.

Klaudiánova nemocnice nyní akutně hledá dárce krve, potřebuje především lidi s krevní skupinou A nebo 0. Výzva souvisí s obnovením plánovaných operací. Během nejsilnější vlny pandemie měla nemocnice krve od dárců dostatek, byla jí totiž menší spotřeba. I když byla nemocnost u dárců vyšší, jejich aktivita nemocnici postačovala.

Zdroj: ČTK


Senior Resort Štěpánka v Mladé Boleslavi hlásí přes 90% obsazenosti

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This