V Mladé Boleslavi opět funguje dovoz nákupů potravin a léků pro seniory

 V Mladé Boleslavi opět funguje dovoz nákupů potravin a léků pro seniory

Foto: canva.com

Město obnovilo službu dovozu nákupů z lékárny i běžných nákupů pro seniory, která fungovala i při první vlně koronaviru na jaře.

Služba je určena občanům bydlícím v Mladé Boleslavi a příměstských částech: konkrétně seniorům nad 60 let, zdravotně postiženým, osamoceným rodičům s dětmi nebo osamoceným nemocným osobám.

Služba je poskytována zdarma a je k dispozici každý pracovní den od úterý 27. října (8:00 – 18:00) na čísle: 773 228 966.

Dovoz probíhá každý pracovní den od 9.00 do 17.00 hodin. Kurýrovi je možné platit v hotovosti, či kartou.

Jak funguje služba nákupů z lékárny?

Senioři si mohou nechat dovézt jak léky předepsané přes e-recept, tak i veškerý sortiment lékárny, na který se nevztahuje potřeba e-receptu (např. také potravinové doplňky, vitamíny, obvazy apod.), či kombinaci obojího. U nákupů bez e-receptu je limit 2000 korun.

Objednávky přijaté do 13.00 hodin budou vyřízeny téhož dne
(pokud jsou léky dostupné na centrálním skladu a pokud to kapacita kurýra umožňuje). V případě objednávek přijatých po tomto času záleží na vytíženosti lékárny, dostupnosti léků a kapacitách kurýra. Senior hradí pouze hodnotu nákupu z lékárny.

Jak funguje služba nákupů potravin?

Senioři si mohou nechat dovézt nákup, hodnota nákupu nesmí přesáhnout 700 Kč/den.

Objednávky přijaté do 13.00 hodin budou vyřízeny téhož dne, pokud to kapacita kurýra umožňuje. V případě objednávek přijatých po tomto času záleží na vytíženosti kurýra. Všechny nákupy probíhají v Kauflandu a jsou doručovány v jednorázové tašce. Pokud senior objednává maso, je dodáváno pouze balené. Senior hradí pouze hodnotu nákupu.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This