Ve Škoda Auto se zpřísňují hygienická opatření proti koronaviru

 Ve Škoda Auto se zpřísňují hygienická opatření proti koronaviru

Roušky ve vnitřních i vnějších prostorách

V automobilce Škoda Auto se kvůli současné epidemické situaci zpřísňují hygienická opatření. Zaměstnanci například musí nosit roušky ve všech vnitřních i venkovních prostorách areálů, na několik výjimek. Uvedl to dnes týdeník Škodovácký odborář.

Výjimku z nošení roušek v areálu mají pouze lidé, kteří se zrovna nacházejí sami v uzavřené místnosti, a zaměstnanci na pracovištích s tepelnou zátěží stupně tři a čtyři, což je například slévárna nebo kovárna. Roušku nemusí mít také pracovníci, kteří zrovna jedí nebo pijí.

Zákaz kouření

Nově také platí absolutní zákaz kouření ve všech vnitřních i venkovních prostorách areálů společnosti Škoda Auto, včetně kuřáckých koutů bez výjimky,“ uvedl dnes týdeník. Důvodem je, že v uzavřených kuřárnách se lidé pohybovali bez roušky a často nebylo možné dodržet rozestupy. „Riziko nákazy bylo velmi vysoké,“ uvedly odbory.

Odbory tlačí na zastavení přesčasové práce

Odbory tlačí na zastavení přesčasové práce. Předák Jaroslav Povšík poslal dopis s touto žádostí všem členům představenstva. „Uděláme vše pro to, abychom mohli vyrábět tak, jak o tom snily generace zaměstnanců před námi, tedy v normální nebo ve zkrácené pracovní době a s plnou ochranou našeho fyzického i duševního zdraví, s přesahem do našich rodin,“ uvedl Povšík.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This