V Mladé Boleslavi pokračuje stavba nového pakovacího domu

 V Mladé Boleslavi pokračuje stavba nového pakovacího domu

Stavba nového parkovacího domu v ulici U Stadionu / Srpen 2022 / Foto: mladaboleslav.cz

U městského stadionu pokračuje výstavba první etapy stavby parkovacího domu P+R. Stavba by měla být dokončena v únoru 2023. Na místě již stojí pilíře budoucí novostavby, která nabídne 308 parkovacích míst, 10 míst pro invalidy a stejný počet míst pro motocykly.

Reklama – Rezidence Celno, Mladá Boleslav

V první etapě, která právě vzniká, bude postavena jedna věž, která bude mít jedno podzemní a tři nadzemní patra. Do budoucna se počítá s rozšířením parkovacího domu o další podlaží a druhou věž.

Kompletní zastavěná plocha bude přes 3 800 m², ve stávající první etapě to bude přes 1 900 m². Parkovací dům bude disponovat třemi dobíjecími stanicemi pro 6 elektromobilů, před objektem bude umístěn stojan na sdílená kola. 

Režim P+R tady bude fungovat v návaznosti na integrovanou dopravu. Po dokončení stavby bude její součástí také další venkovní parkovací plocha, s níž se počítá na místě uvažované druhé etapy.

Celkové náklady na stavbu parkovacího domu jsou zhruba 120 milionů korun. Město stavbu financuje s pomocí dotace z IROP v rámci Integrovaného plánu rozvoje území. V tomto konkrétním případě má město získat podle náměstka primátora Jiřího Boušky přes 76 milionů korun.

Zdroj: mb-net.cz

Vizualizace budoucího pakovacího domu v ulici U Stadionu. Zdroj: mb-net.cz


Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This