V Mladé Boleslavi přestaví městskou budovu na třídě Václava Klementa na inovační centrum

 V Mladé Boleslavi přestaví městskou budovu na třídě Václava Klementa na inovační centrum

V Mladé Boleslavi by mělo vzniknout inovační centrum zejména pro začínající a menší podnikatele, mělo by také podporovat jejich užší spolupráci. Součástí má být například místo pro coworking a propojování generací. Centrum pod názvem HUB Mladá Boleslav bude sídlit v prostorách budovy na třídě Václava Klementa, v jejíž části nyní město provozuje komunitní centrum pro seniory pod názvem Klementinka.

Reklama

Zastupitelé v pondělí schválili založení organizace a smlouvu o spolupráci mezi magistrátem, Nadačním fondem Škoda Auto a společností Hub Innovation. Fond by měl zajistit provoz centra na tři roky a uhradit náklady na rekonstrukci budovy a části zahrady ve výši minimálně 20 milionů korun.

V první etapě projdou rekonstrukcí dvě patra, s tím by se mohlo začít zhruba do roka, počítáme ale i s celkovou rekonstrukcí,“ řekl za Hub Innovation Antonín Ferdan, který novou společnost povede. Podnikatelské prostředí na Mladoboleslavsku podle něj v porovnání s dalšími částmi Středočeského kraje zaostává.

První část oprav se má týkat zejména vnitřních úprav a vybavení. Magistrát chce po třech letech vyhodnotit, jak centrum funguje. „Pokud to bude fungovat, my jsme se jako město přihlásili k tomu, že další fáze rekonstrukce, kdy by se mělo pokračovat ve zbytku zahrady a dalších patrech, půjde za námi, případně budeme hledat i dotační zdroje,“ řekl náměstek primátora Daniel Marek.

Budova, která je dnes v majetku města, byla původně městským sirotčincem. Vznikl v roce 1935 díky daru mladoboleslavského podnikatele Václava Klementa. Komunitní centrum Klementinka je v provozu od roku 2018.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This