V Mladé Boleslavi probíhá výměna kontejnerů na drobný kovový odpad

 V Mladé Boleslavi probíhá výměna kontejnerů na drobný kovový odpad

Foto: mb-net.cz

Od úterý 19. července v Mladé Boleslavi probíhá kompletní obměna sběrných kontejnerů pro třídění drobného kovového odpadu. Nové kontejnery tak nahradí ty stávající, které do 20. ledna letošního roku sloužily pro třídění tetrapacku. Ten se nově třídí do žlutých kontejnerů společně s plasty.

Reklama

Během týdne bude na území města obměněno všech 71 kontejnerů určených ke třídní drobného kovového odpadu. „Lidé už si je nebudou plést s kontejnery na tetrapack, nové kontejnery jsou navíc uzamčeny a předměty lze vhazovat pouze určeným otvorem. Kontejnery jsou tak zabezpečeny proti neoprávněnému vniknutí, například sběračů kovů,“ uvedl primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

Do kontejnerů patří drobnější kovový odpad, který lze skrz otvor bez problémů prostrčit – typicky plechovky od nápojů a konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, hřebíky, šroubky, kancelářské sponky a další drobné kovové odpady. Do sběrných dvorů lze kromě těchto menších odpadů odvážet i další kovové odpady – trubky, roury, plechy, hrnce, vany, kola a další objemnější předměty.

Do kontejnerů nepatří plechovky od barev a jiných nebezpečných látek, tlakové nádoby se zbytky nebezpečných látek, ani domácí spotřebiče a jiná vysloužilá zařízení složená z více materiálů. Tyto druhy odpadů se třídí na sběrných dvorech samostatně. Nepatří do nich ani těžké nebo toxické kovy, jakou jsou olovo či rtuť.

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This