V Mladé Boleslavi rozšířili domov seniorů o oddělení se zvláštním režimem

 V Mladé Boleslavi rozšířili domov seniorů o oddělení se zvláštním režimem

Foto: mb-net.cz

V Mladé Boleslavi rozšířili domov seniorů v Olbrachtově ulici o nové oddělení se zvláštním režimem, bude se starat zejména o seniory s demencí. Má kapacitu 23 lůžek, z toho 18 je v nových prostorech, které vznikly nástavbou málo využívané terasy. Majitelem budovy je město, zřizovatelem služby Středočeský kraj. Jde o jejich společnou investici, která včetně přípravy vyšla na 51 milionů korun. V tiskové zprávě o tom dnes po slavnostním otevření oddělení informovala mluvčí města Šárka Charousková.

Reklama

Podobná služba ve městě i okolí dosud chyběla. „O tuto službu je opravdu veliký zájem, o čemž svědčí i to, že už nyní máme přes 80 žádostí od potenciálních klientů,“ uvedla ředitelka Domu seniorů Světlana Kubíková. Místa se pode ní budou obsazovat postupně, aby si klienti na přechod do nového prostředí zvykli. „První klientka nastoupí už ve čtvrtek, oddělení by mělo být plně obsazeno do poloviny dubna,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Foto: mb-net.cz

Nástavba vznikla přestavbou nevyužívané terasy mezi domovem seniorů a domem s pečovatelskou službou v bývalých Žižkových kasárnách. „Dvě patra jsou provozně přímo napojena na stávající provoz domova seniorů, včetně zajištění doplňkových služeb, jako je například prádelna či kuchyně,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Foto: mb-net.cz
Foto: mb-net.cz

Mladá Boleslav získala na rozšíření domova dotaci téměř 15 milionů korun z ministerstva práce a sociálních věcí, Středočeský kraj poskytl 3,4 milionu korun, na vybavení přispěl také Nadační fond Škoda Auto.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This