V Mladé Boleslavi se uskuteční 49. ročník Dětské noty, letos na téma “Plavba po rybníce“

 V Mladé Boleslavi se uskuteční 49. ročník Dětské noty, letos na téma “Plavba po rybníce“

V Mladé Boleslavi se 7. – 11. listopadu uskuteční již 49. ročník autorské soutěže písní pro děti – Dětská nota, tentokrát na téma “Plavba po rybníce“. Klíčovým dnem pro autory soutěžních písní, odbornou porotu i veřejnost je čtvrtek 10. listopadu, kdy proběhne v dopoledních hodinách vyhodnocení a ocenění nejlepších písní a od 17:00 přijde na řadu koncert pro veřejnost. Ostatní vystoupení jsou určena základním a mateřským školám.

Reklama

Letos bylo do soutěže zasláno celkem 56 písní, které obsahovaly témata od zvířátek až po snové vize a představy. Autoři textů se nechali inspirovat rozmanitými činnostmi, kterým se věnuje dnešní školní mládež nejen ve svém volném čase, ale i v rámci školní docházky.

Autor scénáře Adam Koubek se nechal inspirovat písní o Pirátech na rybníku, takže celá DN bude jedna velká plavba mezi příběhy ostatních písní. Pro publikum je připravena atraktivní soutěž na téma: „Rybolovci pokladů“ samozřejmě s odměnami pro soutěžící. V porotě zasednou známá jména z oblasti české populární hudby jako je klavírista Petr Malásek, zpěvačka Dasha a další. Očekávaný výrok poroty bude zahrnovat nejen odborný přístup, ale i laické ohodnocení, jehož výsledný efekt je často pádnější a účinnější, než mínění přísného, odborného poslechu.

„O prázdninách jsme na soustředění v Zásadě nastudovali s Paprskem základy ke konečné choreografii. Tu jsme od září poté poctivě pilovali společně s režijními záměry a také moderováním, které je rovněž výlučně dětské. Scházeli jsme se na pravidelných zkouškách každou sobotou a neděli na našem tradičním místě, v tělocvičně 2. základní školy,“ prozradila sbormistryně Markéta Amerighi. Ta je také autorkou choreografie a některých vokálních aranží celého vystoupení, doplněných o aranžmá Milana Klipce a Jana Lstibůrka. Výsledek jejich společného úsilí spatří světlo světa poprvé dohromady s kapelou na generálce v předvečer premiéry, tedy v neděli 6. listopadu odpoledne.

Mezi největší partnery této akce patří město Mladá Boleslav a akciové společnosti Škoda Auto a Ško-Energo.

Do finále se probojovala tato desítka titulů:

  • Piráti na rybníku – Petr Hurdes, Libor Machata
  • Lemur Youtuberem – Tomáš Nováček
  • Na lodi snů – Šárka Krejčí
  • Italiano mandolino – Milan Benedikt Karpíšek
  • Abychom spolu mohli chodit – Tomáš Suchý, David Konopáč
  • Dorotčina píseň – Tomáš Reindl
  • Vizuální veršotepec – Cordelia Borja Rodriquez, Dobra Slámová
  • Čas –  Kateřina Korbelová, Gabriela Fritschová, Markéta Skalová
  • Ráno – Jan Psohlavec  
  • Myší pišišvor – Zuza Ďurdinová

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This