Strážníci v Mladé Boleslavi zajistili muže, který na ulici manipuloval se střelnou zbraní

 Strážníci v Mladé Boleslavi zajistili muže, který na ulici manipuloval se střelnou zbraní

Foto: Městská policie MB

Ve čtvrtek po 9. hodině dopoledne zaznamenal operátor městského kamerového systému Městské policie v Mladé Boleslavi muže v parku nad parkovacím domem Staroměstského náměstí, který v přítomnosti nejméně čtyř dalších osob manipuloval se střelnou zbraní.

Reklama

„Muž zbraň nejprve vyjmul z tašky, kterou předtím položil na lavičku, zbraň uchopil do rukou, manipuloval se závěrem a spouští. Poté ji opět uložil do černé příruční tašky,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta. Na místo ihned vyrazila hlídka strážníků, která muže zajistila.

Foto: Městská policie MB

Hlídka podezřelého muže za použití donucovacích prostředků vyvedla na bezpečné místo mimo další přítomné osoby. Zbraň strážnici následně nalezli v tašce, kterou měl muž přes rameno. Jednalo se o samonabíjecí plynovou pistoli.

Strážníci po výzvě k prokázání totožnosti zjistili, že se jedná o občana české národnosti v současné době bez domova. Hlídka muže dále vyzvala, aby se podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivním výsledkem 2,30 promile.

Ze zjištěného jednání muže je spatřován přestupek na úseku zbraní a střeliva. Protože zákon o obecní policii ukládá strážníkovi povinnost předat takovou zbraň nejbližšímu útvaru Policie ČR, byla o věci nejprve telefonicky vyrozuměna dozorčí služba Policie ČR, která rozhodla, že na služebnu Městské policie vyšle svou hlídku. Po vzájemné domluvě si hlídka Policie ČR převzala celou věc i se zbraní k dalšímu řešení,“ dodal Kypta.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This