V Mladé Boleslavi začíná demolice „katovny“

 V Mladé Boleslavi začíná demolice „katovny“

Ve čtvrtek 5. května začíná v Mladé Boleslavi demolice objektu známého jako „katovna“. Dům se nachází na křižovatce ulic Jaselská a Ptácká, kde budou kvůli demolici mírně zúženy oba jízdní pruhy a snížena rychlost. Lokalita ale bude po celou dobu průjezdná. Stavební práce by měly skončit 9. května.

Reklama

„Předchozí majitel vlastnil objekt bývalé katovny od roku 2012 a v plánu měl jeho přestavbu. V tom mu však mělo zabránit masivní dopravní značení v těsné blízkosti, které by stínilo všem hlavním oknům. Proto před třemi lety nabídl tento objekt, který už se léta rozpadá, k odkoupení městu Mladá Boleslav,“ uvedl magistrát města na svém webu.

Podle magistrátu zastupitelé koupi objektu schválili především kvůli tomu, aby mohlo město frekventovanou lokalitu zkulturnit. Znalecký posudek nemovitosti měl následně kvůli špatnému stavebně technickému stavu doporučit demolici.

Dům na snímku z konce 19. století. Budova bývala označována jako „loretka“ nebo nesprávně „katovna“. Kat v ní ale nikdy nesídlil. Foto: Muzeum Mladoboleslavska

Zdroj: mb-net.cz

5 Komentářů

  • Dobrý den přeji Redakce. Jen prosím píši, že se nejedná o katovnu. Vím v povědomí lidí je budova známá, jako katovna, ale nikdy nebyla. Je to dům známý pod jménem Loretka. Budova však je to zajímavá. Katovna stojí naproti v ulici, dříve jménem Tovačovská….
    S pozdravem Václav Pekař ze Spikal

    • Dobrý den, děkujeme za upozornění. Nicméně, pod historickou fotografií v popisku vysvětlujeme, že se ve skutečnosti o katovnu nejednalo. Hezký den.

      • Děkuji za odpověď. Ještě se musím opravit, katovna původně stávala na Ptáku u schodů, které vedou z Tovačovského ulice… ČP.65…. jinak krásný den přeji. S pozdravem Václav.

  • Dobrý den můžete prosím trochu vysvetlit termín zkulturnit? Jaký záměr má město s tímto pozemkem. Na co se můžeme těšit. Děkuji Dana Tvarohová

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This