Asistenční centrum pro uprchlíky v Mladé Boleslavi od pondělí skončí

 Asistenční centrum pro uprchlíky v Mladé Boleslavi od pondělí skončí

KACPU Mladá Boleslav / Foto: mb-net.cz

Od pondělí ukončí provoz asistenční centrum pro ukrajinské běžence v Mladé Boleslavi. Registraci uprchlíků budou od pondělí provádět na mladoboleslavském oddělení cizinecké policie. Po dnešním jednání krajského krizového štábu to uvedl mluvčí hejtmanství David Šíma.

Reklama

Pro registraci a další pomoc lidem prchajícím před válkou na Ukrajině budou ve Středočeském kraji nadále sloužit centra v Příbrami, Kutné Hoře a v Praze, kde je centrum společné pro kraj i pro hlavní město. „Jako jediný kraj jsme měli takto rozsáhlou síť asistenčních center a je to vysoká zátěž zejména personální. Cizinecká policie v Mladé Boleslavi je připravena na případný vyšší nápor na jejich oddělení. KACPU v Mladé Boleslavi bude fungovat ještě celý víkend, aby nedošlo k problémům, že se uprchlíci o ukončení jeho činnosti nedozvěděli včas,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková. V případě potřeby je kraj připraven centrum znovu otevřít.

Krajské asistenční centrum v Mladé Boleslavi v tělocvičně Základní školy Pastelka začalo uprchlíky registrovat 4. března. Krajští zastupitelé na posledním jednání schválili pro Mladou Boleslav dotaci ve výši téměř 545.000 korun, měla by pokrýt náklady, které měl magistrát se vznikem a částečně i s provozem centra.

Česká republika dosud udělila uprchlíkům z Ukrajiny zhruba 320.000 speciálních víz, 47.571 z nich je pro běžence s adresou ve Středočeském kraji. 15:00. Středočeská asistenční centra od začátku března odbavila 25.752 uprchlíků, za úterý 161.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This