Vloupání do restaurace, aut i garáže. Policie zadržela zloděje z Bakova nad Jizerou

 Vloupání do restaurace, aut i garáže. Policie zadržela zloděje z Bakova nad Jizerou

Ilustrační foto

Mladoboleslavští kriminalisté odhalili a zadrželi pachatele sériové majetkové trestné činnosti. Je jím sedmadvacetiletý muž z Bakova nad Jizerou, kterému policisté dne 26. května sdělili obvinění ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

Obviněný muž se v době od 2. od 23. května celkem v šesti případech dopustil majetkové trestné činnosti především v okolí obce Bakov nad Jizerou na Mladoboleslavsku.

Například z garáže u rodinného domu odcizil uskladněné elektrické nářadí, dále se opakovaně násilně vloupal do místní restaurace a z kanceláře si odnesl notebook, několik láhví s alkoholem a tabákové výrobky. V dalším případě se na soukromém pozemku vloupal do osobního vozidla, ze kterého vymontoval a odcizil katalyzátor. Bez povšimnutí nenechal ani další osobní vozidlo, ze kterého nejprve po rozbití okna odcizil ze sedadla kabelku a následně se neúspěšně pokusil po poškození palivové nádrže odčerpat pohonné hmoty,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Celková škoda na odcizení a poškození byla vyčíslena na téměř 56 tisíc korun. Za přečiny krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody hrozí obviněnému muži až tří letý trest odnětí svobody.


Občerstvení Letadlo – R10 ve směru na Liberec u Bakova nad Jizerou

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This