Vodné a stočné v Mladé Boleslavi od ledna zdraží o 5,92 procenta

 Vodné a stočné v Mladé Boleslavi od ledna zdraží o 5,92 procenta

Zdroj: Pixabay

Cena vodného a stočného v Mladé Boleslavi a v dalších městech a obcích Mladoboleslavska od příštího roku stoupne v průměru o 5,9 procenta na 128,79 korun za metr krychlový. Letos průměrná cena činí 121,59 korun. O zdražení rozhodlo představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace (VaK) Mladá Boleslav. Informaci zveřejnila společnost na webu.

Reklama

Pro čtyřčlennou rodinu, které je účtováno vodné i stočné, toto navýšení představuje 85 Kč na měsíc,“ uvedl na webu mladoboleslavský magistrát.

VaK Mladá Boleslav zásobuje pitnou vodou přes 110.000 lidí na Mladoboleslavsku, odebranou vodu čistí ve svých čistírnách odpadních vod. Podle výroční zprávy provozuje na Mladoboleslavsku 38 vodovodních systémů, zdrojem pitné vody je podzemní voda převážně z vlastních zdrojů.

Vodné a stočné se v Mladé Boleslavi zvyšovalo i před rokem, zhruba o 13 procent.

O výraznějším zdražení rozhodlo minulý týden představenstvo společnosti Vodárny Kladno – Mělník (VKM). Vodné a stočné od ledna zdraží o 25 procent, cena za metr krychlový bude 175 korun.

Nový ceník minulý týden schválilo i představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace Nymburk. Vodné a stočné vzroste o dvě procenta, cena za metr krychlový bude 113,65 korun. Obce na Nymbursku si tak připlatí pouze kvůli nárůstu sazby DPH, která se u vodného a stočného od ledna zvýší z deseti na 12 procent.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This