Nošení roušek ve vnitřních prostorách bude povinné v celém Česku

 Nošení roušek ve vnitřních prostorách bude povinné v celém Česku

Zdroj: Tumisu / www.pixabay.com

Počet nemocných s covid-19 nabírá na síle. Od zítra (10. září) si proto znovu v uzavřených budovách nasadíme roušky. Nařízení platí v celé republice.

Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci jsem dnes ráno svolal mimořádné jednání Centrálního řídícího týmu ChytraKarantena. S odborníky jsme se shodli, že od zítra zavedeme povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé ČR,“ informoval dnes dopoledne ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Za včerejšek se počet nově potvrzených případů zvýšil o rekordních 1164 případů.Vyzývám všechny občany k maximální odpovědnosti a dodržování základních hygienických pravidel. Zapamatujme si pravidlo 3R. Ruce, roušky, rozestupy. Je to to nejmenší a přitom tak důležité. Každý z nás může svým odpovědným přístupem přispět ke zvládnutí této epidemie,” dodává Vojtěch.

K preventivním omezením přistupují i některé úřady na Mladoboleslavsku. Například Bakov nad Jizerou vyzval občany, aby omezili návštěvy městského úřadu.Preferujte, prosím, elektronická podání či telefonické konzultace,” informovalo město na svém webu.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This