VZNIKNE STŘEDISKO VÝCHOVNÉ PÉČE

 VZNIKNE STŘEDISKO VÝCHOVNÉ PÉČE

Zdroj: www.mb-net.cz

(Foto: mb-net.cz)

V Mladé Boleslavi vznikne středisko výchovné péče

V Mladé Boleslavi se kvůli plánovanému vytvoření střediska výchovné péče sešla 31. ledna pracovní skupina u kulatého stolu. 

Pro středisko již město vybralo vhodný objekt. Stala se jím budova Českého červeného kříže v Tovačovské ulici

Formy spolupráce všech zúčastněných subjektů a konkrétní podmínky využití vybraného objektu pro plánované středisko, jehož zřizovatelem by mělo být Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, budou předmětem dalších jednání,“ uvedl tiskový pracovník magistrátu v Mladé Boleslavi Pavel Šubrt.

Pro děti s rizikem vzniku vývoje poruch chování 

Středisko výchovné péče má zajistit preventivně-výchovnou péči pro děti, žáky a studenty, u nichž hrozí riziko vzniku a vývoje poruch chování

Pomocnou ruku přitom podává i rodičům (zákonným zástupcům) nebo školám.

„Ve střediscích pracují pedagogičtí pracovníci, speciální pedagogové a psychologové, na které se lze obracet v případech problémů v chování dětí, žáků a studentů,“ uvedl Šubrt.  

Středisko má v Mladé Boleslavi vzniknout ještě letos.


Jednání z 31. ledna se zúčastnili zástupci Ministerstva školství a tělovýchovy, Výchovného ústavu Střediska výchovné péče Praha 9 – Klíčov a za magistrát také vedoucí sociálního odboru, odboru školství, kultury a tělovýchovy, odboru správy majetku města a oddělení bezpečnosti a prevence kriminality.

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This