Za nenošení roušek strážníci udělili třem mužům pokutu 20 tisíc korun

 Za nenošení roušek strážníci udělili třem mužům pokutu 20 tisíc korun

Foto: MP MB

Skupina osob na Radouči neměla zakrytá ústa a nos

Ve středu 1. dubna před 12. hodinou se na Radouči nacházelo pět osob, které byly v těsném kontaktu a neměly zakrytá ústa a nos. Skupinku zaregistroval operátor Městského kamerového systému a do doby než strážníci přijeli na místo, byla skupina monitorována kamerou MKDS.
Při kontrole totožnosti přestupců vyšlo najevo, že se jedná o tři Poláky a dva Slováky. Jednalo se o přestupek, který strážníci nemohou vyřešit na místě – nestrpěl omezení vyplývající z krizových opatření stanovených v době krizového stavu – nezakrytí úst a nosu, proto byla na místo k vyřešení přestupků přes operačního důstojníka městské policie přizvána mobilní skupina pracovníků Správního oddělení magistrátu města Mladá Boleslav, jejíž pracovnice si na místě přestupek od strážníků převzaly a na místě celou událost vyřešily ve správním řízení,” uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.
K důkaznímu řízení byl kromě svědectví strážníků použit také záznam z kamery.
Pracovnice Správního oddělení na místě vyřešily dva Poláky v příkazním řízení každého v částce 10.000,-Kč. Jeden Polák a dva Slováci nesouhlasili z řešením v příkazním řízení a proto jim bylo správním orgánem uloženo písemné rozhodnutí příkazem každému v maximální částce 20.000,-Kč,” dodal Kypta.

2 Komentářů

  • Správně jen tak na ně supr práce

  • Jen tak na ně,na chamrať.Proč vlastně nejsou doma.Příště přitvrdit!

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This