Za vraždu na Mladoboleslavsku potvrdil Nejvyšší soud Polákovi 15 let vězení

 Za vraždu na Mladoboleslavsku potvrdil Nejvyšší soud Polákovi 15 let vězení

Foto: ilustrační / canva.com

Nejvyšší soud odmítl dovolání Poláka Jaroslawa Zaremby, jenž zavraždil bývalou partnerku a pokusil se zabít také jejího přítele. Česká justice mu uložila patnáctiletý trest vězení a vyhoštění na dobu neurčitou. Podle pravomocného verdiktu zabil ženu loveckým nožem na ubytovně v Dobrovici na Mladoboleslavsku, následně se na nádraží pokusil ubodat i jejího druha. Nejvyšší soud rozhodoval před časem bez veřejného jednání, nyní zpřístupnil ve své databázi výrok i odůvodnění.

Zaremba od počátku vinu popíral. Také v dovolání zpochybnil rozsah dokazování a svědeckých výslechů, verdikt označil za nezákonný a nespravedlivý. Nejvyšší soud ale nenašel důvod k k zásahu.

S argumenty a námitkami obhajoby se prý už dříve řádně vypořádaly jak středočeský krajský soud, tak odvolací Vrchní soud v Praze. „V takovém případě se jimi Nejvyšší soud není povinen, ale ani oprávněn opětovně podrobně zabývat,“ stojí v usnesení.

Událost se odehrála v listopadu 2019

Nezaměstnaný Zaremba byl v té době podle obžaloby opilý. Svoji bývalou přítelkyni nejprve uhodil do obličeje a poté ji velkou silou bodl nožem do hrudníku. Později napadl i ženina druha, kterého se snažil také pobodat. Protože se však účinně bránil, skončil muž pouze s drobnými poraněními. Zaremba jim oběma podle státního zástupce už dřív vyhrožoval smrtí.

Zaremba je podle znalců alkoholik, dříve byl závislý na automatech. Podle své výpovědi se muž také dříve v Polsku několikrát léčil na psychiatrii. Jak vyšlo najevo při soudním projednávání kauzy, kvůli pití všech účastníků byl vztah mezi obžalovaným, jeho expřítelkyní a jejím partnerem komplikovaný.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This