Zájemcům o řidičák přibude od října 35 otázek a do konce roku celkem 120

 Zájemcům o řidičák přibude od října 35 otázek a do konce roku celkem 120

ilustrační foto, zdroj: canva.com

Nové zkušební otázky připraví řidiče na aktuální dopravní situace

Od října letošního roku se zájemci o získání řidičského oprávnění budou v testech i při přípravě na ně setkávat s novými otázkami. Ty se zaměřují na řešení nyní častých situací na našich silnicích, jako je jízda u pruhu pro cyklisty či jízda za zhoršených povětrnostních podmínek.

Nové zkušební otázky dnes představili zástupci Ministerstva dopravy, Asociace autoškol a Ředitelství služby dopravní policie PČR.

„S testovými otázkami ke zkouškám v autoškole se ročně setká až 120 tisíc zájemců o řidičské oprávnění, kterým se snažíme zařazením těchto nových otázek představit aktuální trendy v každodenním provozu. Chceme jim ukázat co nejvíce situací, které je mohou potkat každodenně v provozu. Je větší pravděpodobnost, že pokud situaci uvidí na obrazovce, správně zareagují v provozu,“ vysvětluje význam změn Stanislav Dvořák, ředitel Odboru agend řidičů Ministerstva dopravy.

V rámci zkoušky z odborné způsobilosti žadatelů o řidičská oprávnění budou otázky zařazeny od 24. 10. 2021. Zájemci se s nimi mohu seznámit a vyzkoušet si je na webu www.noveotazky.cz

35 nových otázek je součástí projektu Nová generace testových otázek pro žadatele o řidičské oprávnění.

Tvůrci předají ministerstvu do konce roku postupně celkem 100 nových textových a 20 animovaných dopravních otázek pro zkoušky v autoškolách. Ministerstvo je bude následně postupně nasazovat do ostrých testů.
Společně tak reagujeme na vývoj v oblasti provozu na silnicích ČR.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This