Hasiči v noci zasahovali u požáru stohu u Chotětova

 Hasiči v noci zasahovali u požáru stohu u Chotětova

Téměř desítka jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů vyjížděla v úterý večer do polí mezi obcemi Chotětov a Hřivno. V plamenech se tam ocitl stoh. Plameny byly vidět na několik kilometrů daleko.

„V době našeho příjezdu byl požár stohu v plném rozsahu. My jsme zahájili požární obranu pomocí tří proudů a jednoho monitoru na přilehlý les a železniční trať, která je od stohu vzdálená přibližně padesát metrů,“ uvedl Luděk Jakubec, řídící důstojník HZS Mladá Boleslav s tím, že kvůli větru odlétávaly ze stohu žhavé ohárky, které mohly zapálit suché dřeviny u trati.

Na místo nakonec zamířilo celkem devět jednotek hasičů, čímž byl také vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Přímo v Chotětově pak bylo zřízeno čerpací stanoviště pro čerpání vody do požárních cisteren. „Vodu jsme na místo dováželi kyvadlově,“ dodal Jakubec. Protože už nebylo co zachraňovat, nechali hasiči stoh kontrolovaně dohořet.

Provoz na železniční trati nemusel být zastaven, avšak vlaky místem projížděly sníženou rychlostí. Příčina požáru je v šetření, nedá se ale vyloučit, že stoh někdo zapálil úmyslně.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This