Novým členem představenstva Škody Auto se stane Christian Schenk

 Novým členem představenstva Škody Auto se stane Christian Schenk

Foto: Škoda Auto

Novým členem představenstva Škody Auto se od 1. října stane Christian Schenk. Ve funkci nahradí Klause-Dietera Schürmanna, který po pěti letech odchází do vedení koncernu Volkswagen. Automobilka o tom informovala v tiskové zprávě.

Christian Schenk bude zodpovědný za oblast Financí a IT. Naposledy byl členem představenstva za oblast Financí, IT a právních záležitostí ve společnosti MAN Truck & Bus SE, která také spadá do koncernu VW.

Po příchodu nového předsedy představenstva Thomase Schäfera loni v srpnu se vyměnili prakticky všichni členové nejvyššího orgánu automobilky, ze sedmi představitelů Škody zůstává z původního týmu pouze Michael Oeljeklaus, který je zodpovědný za výrobu a logistiku.

Děkuji Klausi-Dieteru Schürmannovi za práci, kterou pro společnost Škoda Auto vykonal. Rozhodujícím dílem přispěl k tomu, že finanční vývoj společnosti byl v uplynulých pěti letech vynikající. Právě v obtížném pandemickém roce 2020 se mu podařilo striktním řízením nákladů a hotovosti dosáhnout výrazně pozitivního provozního výsledku,“ uvedl Schäfer.

Schenk po absolvování studia ekonomie na univerzitě v Göttingenu zahájil v roce 1999 svou profesní kariéru ve společnosti Volkswagen AG ve Wolfsburgu. Příchod Schenka do představenstva by měl být poslední změnou v týmu Thomase Schäfera. Johannes Neft od ledna 2021 řídí oblast technického vývoje, v březnu letošního roku přišli do společnosti Škoda Auto Maren Gräf jako členka představenstva za oblast řízení lidských zdrojů a Martin Jahn coby člen představenstva za oblast prodeje a marketingu.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This