Zaměstnanci Škoda Auto obdrželi mimořádně vysokou výplatu

 Zaměstnanci Škoda Auto obdrželi mimořádně vysokou výplatu

Tento měsíc mzdu navyšuje mimořádná solidární kompenzace a také zaručený bonus, který je díky Odborům KOVO a kolektivnímu vyjednávání pravidelně navyšován růstem tarifů a hodnoty osobního ohodnocení, píše se v nejnovějším vydání týdeníku Škodovácký odborář.

Reklama

Právě při sečtení mzdy, příplatků, solidární kompenzace 25 000 korun a druhé poloviny zaručeného bonusu, dosáhla výplata u nejčastější skupiny zaměstnanců v průměru takřka sto tisíc korun hrubého. Samozřejmě mnoho zaměstnanců obdrželo ještě více, někdo zase o něco méně. Záleží na tarifní třídě, příplatcích a dalších faktorech.

Zároveň zaměstnanci obdrželi 5 tisíc korun (čistého – v bodech) do Cafeterie benefitů Škoda. To samé platí také pro agentury práce v systému Master Vendor, kde se Odborům KOVO pro zaměstnance podařilo vyjednat stejné hodnoty za obdobných podmínek.

Takto vysoká výplata vyplacená před Vánoci po jednom z ekonomicky nejhorších roků pro firmu Škoda je opravu mimořádným počinem, který se pro zaměstnance podařilo zajistit.

Nezapomínejme na více než 20 milionů neodpracovaných hodin, kdy zaměstnanci zůstávali doma s náhradou denní mzdy. Mimochodem firma Škoda plánovala vyrobit 1 250 000 vozů, ale budeme bohužel rádi, když překročíme 700 tisíc vyrobených vozů, uvádí Škodovácký odborář.

Na začátku příštího roku Odbory KOVO zahájí nejdůležitější mzdové – tarifní vyjednávání a vyjednávání o zaměstnanosti.

Ještě do konce roku pak Odbory KOVO intenzivně vyjednávají roční pracovní dobu pro rok 2023 a dále výběh výroby – kdy zaměstnanci letos ukončí svoji práci a náběh – kdy na začátku příštího roku zahájí práci.

2 Komentářů

  • Asi dobré odbory když se umí postarat i své zaměstnance mluví se že mají už i platy nadprůměrný 👍tak to musí být spokojeni ti co to teda zvládnou já bych to u pásu nedal ani za ty prachy

  • A opravdu všichni zaměstnanci dělají jen u pásů? 😀 Žádné jiné pozice tam nejsou? 😀
    Ach jo, tihle omezenci..
    By mě zajímalo, co děláš za práci ty. Vzhledem ke tvé gramatice bych to tipoval na uklízečku. I někteří u pásů píší lépe, než ty..

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This