Zaměstnanci ve Škoda Auto již nebudou muset nosit roušky

 Zaměstnanci ve Škoda Auto již nebudou muset nosit roušky

Foto: ilustrační

Od 1. července bude nošení roušek dobrovolné

Zaměstnanci automobilky Škoda Auto budou moci odložit roušky, které museli nosit kvůli pandemii koronaviru.

Od středy 24. června
nemusí nosit roušky uvnitř, pokud je teplota vyšší než 22 stupňů Celsia. Od 1. července bude nošení roušek pouze dobrovolné, uvedl dnes týdeník Škodovácký odborář. Od 1. července budou moci roušky odložit lidé v celé České republice, zůstanou jen v rizikových oblastech.

Třetí fáze bezpečnostních opatření

Škoda Auto v tomto týdnu přešla do poslední, třetí fáze bezpečnostních opatření, která nastavila po obnovení výroby 27. dubna. Třetí fáze je nejmírnější. Zaměstnanci si podle odborů stěžovali, že se v rouškách při vyšších teplotách mnoho hodin potí a tvoří se jim ekzém na obličeji.

V důsledku dalšího rozvolňování opatření na státní úrovni schválilo představenstvo společnosti po dohodě s Odbory KOVO od tohoto týdne přestup do takzvané fáze 3, která s sebou přináší již jen mírná bezpečnostní opatření,“ řekl odborový předák Jaroslav Povšík.

Končí distribuce ochranných pomůcek

Znamená to také, že firma ukončí distribuci ochranných pomůcek. Pokud si zaměstnanec bude nadále chtít chránit dýchací cesty, použije svoji vlastní roušku či respirátor.

Díky rozvolňování opatření se mohou v restauracích ve Škoda Auto stravovat i zaměstnanci externích firem. Počet míst k sezení je ale stále snížen o 50 procent, aby byly dodrženy rozestupy.

Obnovení výroby doprovázelo více než 80 hygienických opatření. Škoda Auto zastavila kvůli koronaviru výrobu 18. března večer. Odstávku několikrát prodloužila. Firma loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Zaměstnává téměř 39.000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34.000. Škoda Auto je pro českou ekonomiku stěžejní firmou, má subdodavatele z celé republiky.

Zdroj: ČTK

1 Komentář

  • už od pondělí 22.6

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This