Zloděje policisté zadrželi bezprostředně po krádeži. Ujet z místa nestihl

 Zloděje policisté zadrželi bezprostředně po krádeži. Ujet z místa nestihl

zdroj: www.pixabay.com

V sobotu 6. února se krátce před pátou hodinou ranní vloupal dvaatřicetiletý muž do novostavby v obci Horky nad Jizerou.

Z domu odcizil profesionální vysavač a naftové topidlo, které vynesl před dům k přistavenému osobnímu vozidlu. V té chvíli ho však vyrušil alarm zabezpečovacího zařízení, čehož se zalekl a ukryl se do vozidla. Policisté Obvodního oddělení Benátky nad Jizerou přijeli na místo během několika minut.

Odcizené věci ležely vedle automobilu a uvnitř zamčený zloděj nereagoval na policejní výzvy a odmítal z vozidla vystoupit. Po násilném vstupu do vozidla policisté muže zadrželi. Lustrací bylo zjištěno, že se jedná o odcizené vozidlo v pátrání a zadržený muž má soudem uložený zákaz řízení všech motorových vozidel.

Mladoboleslavští policisté muži sdělili obvinění ze spáchání zločinu Krádež a z přečinů Neoprávněné užívání cizí věci a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Zloděje od páchání majetkové trestné činnosti neodradil ani vyhlášený nouzový stav a zvýšená trestní sazba, kdy mu nyní hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This