Známé bezdomovkyni soud nařídil zákaz pobytu na území Mladé Boleslavi

 Známé bezdomovkyni soud nařídil zákaz pobytu na území Mladé Boleslavi

Foto: Městská policie MB

Známé bezdomovkyni, která se usadila u výměníku v Pezinské ulici, byl soudem nařízen dvouletý zákaz pobytu na území Mladé Boleslavi.

Jednasedmdesátiletá žena se nejčastěji pohybovala právě v Pezinské ulici, kde shromažďovala věci z kontejnerů. Dlouhodobě svým jednáním zaměstnávala městskou policii i firmu Compag.

Zmíněná bezdomovkyně odmítala ulici několik let opustit a navíc byla i agresivní, v teplých měsících pak pohoršovala okolí tím, že se procházela nahá, často špinavá od vlastních výkalů, i historickým centrem města. Žena zjevně trpí psychickou poruchou, nicméně pomoc vytrvale odmítala a svéprávnosti zbavena nebyla, proto bylo velmi složité nalézt řešení. Nyní by si měli obyvatelé Pezinské ulice konečně oddychnout,” uvedl magistrát města na svém webu.

Případ dlouhodobě řešil odbor bezpečnosti a prevence kriminality spolu se sociálním odborem a městskou policií.

Mám radost, že se podařilo celou věc dostat až k soudu, který následně vydal takového rozhodnutí. Spolupráce na uvedené úrovni bude dále pokračovat a osoby, které budou opakovaně porušovat svým jednáním a chováním nastavená pravidla, budou v mezích zákonu postihována,“ uvedl vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality Vladislav Král.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This