Z Mladé Boleslavi putují do místa svého trvalého bydliště další dva bezdomovci

 Z Mladé Boleslavi putují do místa svého trvalého bydliště další dva bezdomovci

Foto: mb-net.cz

Ve čtvrtek 19. listopadu se z Mladé Boleslavi vypravili do místa svého trvalého bydliště další dva bezdomovci.

Muž a žena, původem ze Slovenska, přijeli do města za prací, vystřídali několik pracovních agentur a nakonec skončili na ulici.

V součinnosti s K-centrem, městskou a státní policií se nám nakonec podařilo zajistit jejich odjezd z města Mladá Boleslav domů na Slovensko. Jedná se o již sedmý případ, kdy náš odbor zajistil odjezd osobě bez domova do místa jejího trvalého pobytu,” uvedl vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality Vladislav Král.

Osoba bez domova dostane v těchto případech od magistrátu při odjezdu jízdenku na vlak, roušku a potřebné dokumenty.

Dostanou také kopii jejich žádosti o poskytnutí finančního daru za účelem odjezdu z Mladé Boleslavi do místa trvalého pobytu a také potvrzení o registraci do slovenského systému Národního centra zdravotních informací, kam osoby na žádost odboru bezpečnosti zaregistrovala pracovnice K-centra. Toto potvrzení musí mít všechny osoby, které nemají provedený test na covid-19. Po registraci jim byly zaslány ze Slovenska podmínky, které musí po vstupu do této země dodržet. Jedná se o termín, kdy mají jít na testy, a také o povinnou karanténu, než budou mít výsledky testu,” uvedl magistrát města na svém webu.

Toto jsme konzultovali jak s Velvyslanectvím Slovenské republiky, tak s naším ministerstvem zahraničí,” dodal Vladislav Král.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This