Městský kamerový systém v Mladé Boleslavi doplní mobilní kamery

 Městský kamerový systém v Mladé Boleslavi doplní mobilní kamery

Foto: mladaboleslav.cz

Mladá Boleslav spouští projekt mobilních kamer, které budou zařazeny do městského kamerového dohledového systému. Projekt vznikl na základě doporučení všech členů poradního sboru primátora pro bezpečnost a veřejný pořádek. Stávající kamerový systém tak má být částečně doplněn mobilními kamerami, které budou instalovány na konkrétním místě pouze po nezbytně dlouhou dobu.

Reklama

Čtyři mobilní kamery byly již v tomto měsíci nainstalovány na vybraná místa a uvedeny do zkušebního provozu. Nyní budou sledovat oblast veřejné pláže v Podlázkách (kvůli zvýšení pocitu bezpečí občanů především v jarních a letních měsících), vstup do Universe Clubu v Jičínské ulici (na který si občané stěžují kvůli narušování veřejného pořádku), okolí ubytoven v Dukelské ulici (také kvůli problémů s narušováním veřejného pořádku) a na dalším místě ve městě z podnětu Policie ČR, jehož upřesnění není možné z taktických důvodů.

Výběr lokalit provádí zástupci městské policie, Policie ČR a odboru bezpečnosti a prevence kriminality (OBPK). Nyní probíhá tipování dalších míst v Mladé Boleslavi, kde OBPK zajišťuje přípravu pro instalaci mobilních kamer. Ty se budou přesouvat mezi jednotlivými místy podle aktuálních potřeb a na základě požadavků od městské či státní policie. Dle potřeby může v budoucnu v některých lokalitách nahradit mobilní kameru kamera stacionární.

„Cílem tohoto projektu je především zvýšení pocitu bezpečí u obyvatel a návštěvníků města Mladá Boleslav. V neposlední řadě je třeba zmínit ekonomickou úsporu, jelikož počet mobilních kamer není tak vysoký, jako by byl počet stacionárních kamer. Je třeba také zdůraznit, že mobilní kamery nenahrazují stacionární kamery MKDS, ale tyto kamery efektivně doplňují,“ uvedl vedoucí odboru OBPK Vladislav Král.

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This